Traumos ir nelaimingi atsitikimai

 

Traumatizmas – traumų visuma, kurios periodiškai kartojasi esant tam tikroms aplinkybėms tose pačiose gyventojų grupėse ir tam tikru laikotarpiu.  Traumos skirstomos į tyčines ir netyčines. Tyčinės – tai kitų asmenų sukeltos traumos (žmogžudystės) bei į save nukreipti veiksmai (savižudybės). Taip pat tyčinėms traumoms  priskiriamos ir karo ar teroro aktų metu patirtos traumos. Netyčinės traumos klasifikuojamos  pagal jų atsiradimo aplinkybes: apsinuodijimas, paskendimas, nudegimas, kritimas, transporto trauma ir kitos. Skirstant traumas į  tyčines ir netyčines, akcentuojamos ne jų pasekmės, bet įvykiai ar aplinkybės, sukeliančios jas.

Traumatizmą sukeliančios priežastys ir aplinkybės gali būti įvairios ir skirtingos, tačiau vistik daugiausia nelaimingų atsitikimų nutinka buityje, didelė dalis jų įvyksta dirbant ar pramogaujant gamtoje. Traumos paprastai nutinka ne tik netikėtose situacijose, bet ir pačiais netikėčiausiais būdais ir yra labai įvairios – nuo galūnių patempimų ar išnirimų, iki sudėtingų kaulų lūžių ir nudegimų, dėl ko netgi prireikia rimtos medikų pagalbos.

Filter

Traumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimaiTraumos ir nelaimingi atsitikimai