PIRMOSIOS PAGALBOS TEIKIMO PRINCIPAI STOVYKLAUJANTIEMS L. IVINSKIO GIMNAZIJOS MOKINIAMS IR PEDAGOGAMS

Lietingą priešpaskutinę pavasario dieną, Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės, vyko į stovyklavietę, kurioje buvo įsikūrę L. Ivinskio gimnazijos mokiniai ir pedagogai. Susitikimo tikslas buvo suteikti žinių kodėl svarbu mokėti teikti pirmąją pagalbą, apie pagrindines gyvybines funkcijas, stabilią šoninę padėtį, kvėpavimo įvertinimo svarbą, pradinį gaivinimą bei užspringimo požymius ir pagalbos principus.

Pirmoji pagalba – pradinės pagalbos nukentėjusiam suteikimas ligos arba susižalojimo atveju, dažniausiai atliekamas pašalinio žmogaus iki kol bus suteikta profesionali medicininė pagalba. Tai yra paprasčiausi tikslingi veiksmai ir būdai, kuriais, naudojant turimas medicinos ir kitokias priemones bei medžiagas, išsaugoma nukentėjusiojo gyvybė, sustabdomi sveikatai žalingi poveikiai.

Visi norintieji, išklausę specialisčių pasakojimus kaip teisingai suteikti pirmąją pagalbą, galėjo patys išmėginti ir atlikti pradinį gaivinimą, taip pat atliko ir Heimlicho manevrą užspringusiam draugui. Prie mokinių prisijungė ir pedagogai, kurie prisiminė gaivinimo principus ir atnaujino žinias.

Dėkojame už kvietimą ir linkime, kad netektų panaudoti įgytų žinių!

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Viktorija Strazdinienė