Tarptautinė Jogos Diena – tai nuo 2015 m. Lietuvoje ir visame pasaulyje minima diena, skirta jogai ir sveikatingumo puoselėjimui. Jogos Dienos misija – joga visai žmonijai arba proga supažindinti žmones su įvairiomis dvasinėmis ir fizinėmis natūralios sveikatos palaikymo metodikomis bei paskatinti žmonių sąmoningumą sveikam ir harmoningam gyvenimui kurti.

Jogos nauda žmogui – labai didelė: ji veikia ne tik fizinį kūną, bet ir protą bei dvasią. Kasdien atliekami pratimai garantuoja gerą savijautą, sumažina stresą. Praktikuojantieji jogą išlaiko ramų protą, turi daugiau energijos, gerėja jų miego kokybė. Jogos pratimai stiprina fizinį kūną, lavina raumenyną, gerina lankstumą, pusiausvyrą. Nuolat praktikuojama joga turi teigiamos įtakos sveikatos būklei, pradedant svorio reguliavimu, baigiant širdies ir kraujagyslių, endokrininės sistemos veiklos gerinimu. Jogos praktika leis tiesiogiai pajausti užsiėmimų naudą.

Galime pagalvoti, kad joga – tai tik tempimo pratimai, tačiau ji teigimai veikia mūsų kūną, o nuo to priklauso kaip jaučiamės, atrodome ir judame. Visa tai nulemia jogos populiarumą šiuolaikiniame pasaulyje.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Viktorija Strazdinienė