Mokslo metams pasibaigus, prasideda smagiausias laikas vaikams. Deja, vasara gali būti ne tik smagus metas, bet ir kupinas pavojų laikas. Apie galimus pavojus ir pirmąją pagalbą, Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro stiprinimo specialistės, pasakojo vaikų dienos centro „Eterna Vita“ lankytojams, kurie įdėmiai klausėsi ir viską mėgino atlikti praktiškai.

Vaikai sužinojo apie pradinio gaivinimo tikslus ir kaip taisyklingai jį atlikti, taip pat kaip padėti užspringusiam draugui. Dažnai vasarą pasitaiko įvairių traumų, nubrozdinimų ir kraujavimų. Vaikai sužinojo apie kraujavimui stabdyti skirtą priemonę – turniketą, kurio pagalba stabdomas stiprus kraujavimas. Užsiėmimo metu dalyviai taip pat sužinojo kaip tvarstyti ir bintuoti žaizdas bei kaip apsisaugoti nuo vabzdžių įkandimų.

Užsiėmimo pabaigoje buvo patikrintos vaikų įgytos žinios ir įteiktos Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigtos dovanėlės.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Viktorija Strazdinienė