Ankstyvosios intervencijos programa

Šiaulių rajono  savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Šiaulių rajono švietimo pagalbos  tarnybos specialistai kviečia dalyvauti Ankstyvosios intervencijos programoje (2018 m. sausio 18 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu Nr. V-60/V-39 patvirtintas Ankstyvosios intervencijos programos (toliau – Programa) tvarkos aprašas) .

Kas tai?  Jei jaunuoliai pradeda eksperimentuoti/nereguliariai vartoti alkoholį ar narkotikus – tai signalas, kad jiems reikia pagalbos atsisakant minėtų medžiagų vartojimo, ugdant atsakingą požiūrį į neigiamas vartojimo pasekmes ir užkertant kelią priklausomybės nuo alkoholio ar narkotikų vystymuisi. Vienas iš tokių pagalbos būdų-šių jaunuolių dalyvavimas Ankstyvosios intervencijos programoje.
Ankstyvosios intervencijos programa yra skirta 14-21 metų amžiaus jaunuoliams, eksperimentuojantiems ar nereguliariai vartojantiems alkoholį ar narkotikus, bet dar neturintiems priklausomybės požymių.
Ankstyvosios intervencijos programą sudaro trys dalys:
  1. Pradinis pokalbis.
  2. Pagrindinė programos dalis praktiniai užsiėmimai:
  • Susipažinimas, teisiniai aspektai ir žinios apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą.
  • Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ypatumai ir priklausomybės vystymasis.
  • Rizikos ir apsauginiai veiksniai.
  • Praktiniai patarimai, kaip keisti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, galimybės gauti reikiamą pagalbą ir paramą.

 3.Baigiamasis pokalbis.
Vykdant programą sudaromos mokomosios 6-12 jaunuolių grupės (nuo 14 metų). Grupės formavimas gali trukti iki 3 mėn. Dalyvavimas programoje yra nemokamas ir konfidencialus.

Patekimo būdai  į Ankstyvosios intervencijos programą :

  • Nukreipia teismas ar ne teismo tvarka administracinio nusižengimo bylą nagrinėjanti institucija (pareigūnas) už Administracinių nusižengimų kodekse numatytus administracinius nusižengimus arba savivaldybės administracijos direktorius, kai savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisijos siūlymu asmeniui yra skirta vaiko minimalios priežiūros priemonė.
  • Savanoriškai prevenciniais tikslais, kai vaikas eksperimentuoja ar nereguliariai vartoja alkoholį ar narkotikus. Registruoja tėvai. Savarankiškai nepilnametis asmuo gali registruotis nuo 16 metų amžiaus.

Registracija Šiaulių rajone vykdoma adresu:
Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
J. Basanavičiaus g. 7, II a. Kuršėnai
Atsakinga: visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą – Lina Norkienė
Informacija telefonu  8 604 17 906,   el. paštas vsb.siauliuraj.programos@gmail.com

Kvietimas dalyvauti ankstyvosios intervencijos programos užsiėmimuose: https://ntakd.lrv.lt/lt/prevencija/ankstyvoji-intervencija

 

Registruojantis būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir sprendimo dėl įpareigojimo dalyvauti programoje kopiją (jei programoje dalyvauti yra įpareigota).

REGISTRACIJA