Ankstyvosios intervencijos programa

Šiaulių rajono  savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai kviečia dalyvauti Ankstyvosios intervencijos programoje (Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018 m. sausio 18 d. įsakymo Nr. V-60/V-39 „Dėl Ankstyvosios intervencijos programos vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo).

Kas tai?  Jei jaunuoliai pradeda eksperimentuoti/nereguliariai vartoti alkoholį ar narkotikus – tai signalas, kad jiems reikia pagalbos atsisakant minėtų medžiagų vartojimo, ugdant atsakingą požiūrį į neigiamas vartojimo pasekmes ir užkertant kelią priklausomybės nuo alkoholio ar narkotikų vystymuisi. Vienas iš tokių pagalbos būdų – šių jaunuolių dalyvavimas Ankstyvosios intervencijos programoje.
Ankstyvosios intervencijos programa yra taikoma rizikingos elgsenos asmenims nuo 12 iki 18 metų, kurie eksperimentuoja ar nereguliariai vartoja psichoaktyviąsias medžiagas (išskyrus tabaką), bet nėra nuo jų priklausomi.
Ankstyvosios intervencijos programą sudaro trys dalys:
  1. Pradinis pokalbis.
  2. Pagrindinė programos dalis praktiniai užsiėmimai:
  • Susipažinimas, teisiniai aspektai ir žinios apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą.
  • Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ypatumai ir priklausomybės vystymasis.
  • Rizikos ir apsauginiai veiksniai.
  • Praktiniai patarimai, kaip keisti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, galimybės gauti reikiamą pagalbą ir paramą.

 3.Baigiamasis pokalbis.
Vykdant programą sudaromos mokomosios 6-12 jaunuolių grupės (nuo 12 metų). Grupės formavimas gali trukti iki 3 mėn. Dalyvavimas programoje yra nemokamas ir konfidencialus.

Patekimo būdai  į Ankstyvosios intervencijos programą :

  • Nukreipia teismas ar ne teismo tvarka administracinio nusižengimo bylą nagrinėjanti institucija (pareigūnas) už Administracinių nusižengimų kodekse numatytus administracinius nusižengimus arba savivaldybės administracijos direktorius, kai savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisijos siūlymu asmeniui yra skirta vaiko minimalios priežiūros priemonė.
  • Savanoriškai prevenciniais tikslais, kai vaikas eksperimentuoja ar nereguliariai vartoja alkoholį ar narkotikus. Registruoja tėvai. Savarankiškai nepilnametis asmuo gali registruotis nuo 16 metų amžiaus.

Registracija Šiaulių rajone vykdoma adresu:
Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
J. Basanavičiaus g. 7, II a. Kuršėnai

Atsakinga: visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą – Lina Norkienė
Informacija telefonu  +370 604 17 906,   el. paštas vsb.siauliuraj.programos@gmail.com

Kvietimas dalyvauti ankstyvosios intervencijos programos užsiėmimuose: https://ntakd.lrv.lt/lt/prevencija/ankstyvoji-intervencija

 

Registruojantis būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir sprendimo dėl įpareigojimo dalyvauti programoje kopiją (jei programoje dalyvauti yra įpareigota).

REGISTRACIJA