TARPTAUTINĖ INFORMAVIMO APIE MAISTO ŠVAISTYMĄ DIENA

Rugsėjo 29-ąją minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena. Šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į be reikalo švaistomo maisto neigiamą įtaką ne tik mūsų finansams, bet ir, svarbiausia, mūsų planetai.
 
🧀Maisto atliekos daro didžiulį poveikį aplinkai – jos sudaro apie 16 proc. ES maisto sistemos išmetamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio. Jei ES maisto atliekas prilygintume valstybei narei, jos būtų penktas pagal dydį didžiausią šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį sukeliantis šaltinis.
 
🥚Jei maisto atliekos būtų mažinamos laikantis Komisijos pasiūlytų maisto švaistymo mažinimo tikslų, 4 asmenų namų ūkis vidutiniškai sutaupytų apie 400 EUR per metus.
 
🥕ES apie 10 proc. viso maisto, tiekiamo mažmeninei prekybai, maitinimo paslaugoms ir namų ūkiams, yra iššvaistoma, o 37,1 mln. žmonių kas antrą dieną negali sau leisti kokybiško maisto.
 
🧅Vartotojų maisto švaistymo mažinimas yra bendra atsakomybė. Turi dalyvauti visų lygmenų subjektai: vyriausybės, ūkininkai ir maisto įmonės, nevyriausybinės organizacijos, tyrėjai, pedagogai, finansų įstaigos ir vartotojai.
 
ES piliečiams rūpi maisto švaistymas ir jo poveikis!
 
Dalinamės Europos komisijos parengta vizualine medžiaga.