SAVĘS PAŽINIMAS IR PSICHOAKTYVIŲJŲ MEDŽIAGŲ PREVENCIJA TAIKANT „LEGO SERIOUS PLAY“ METODĄ ŠIAULIŲ R. GINKŪNŲ SOFIJOS IR VLADIMIRO ZUBOVŲ PROGIMNAZIJOJE

Artėjant Pasaulinei dienai be tabako, aštuntų klasių mokiniai dalyvavo savęs pažinimo ir psichoaktyviųjų medžiagų prevencijos mokymuose taikant „LEGO SERIOUS PLAY“ metodiką.

Visame pasaulyje paplitusios, sertifikuotos „LEGO SERIOUS PLAY “ metodikos dėka priimami greitesni ir geresni sprendimai, analizuojamos temos kabinamos „giliau“, o kiekvieno dalyvio indėlis į rezultatą yra prasmingesnis ir labiau motyvuotas. Metodika skirta ieškoti naujų idėjų, greičiau ir efektyviau susitarti sprendžiant opius klausimus, gerinti komunikaciją tarp specialisto ir jaunuolio.

Užsiėmimų metu jaunuoliai atvirai diskutavo ir analizavo apie paauglystei būdingą elgesį bei kylančias problemas, mokėsi motyvuoti save keisti žalingus įpročius per savivertės stiprinimą, savęs pažinimą. LEGO kaladėlės padėjo mokiniams rasti naujų idėjų, greičiau ir efektyviau susitarti sprendžiant įvairias problemas, gerinti tarpusavio santykius.

Šie užsiėmimai balandžio – gegužės mėnesiais taip pat vyko ir kitose Šiaulių rajono mokyklose.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Viktorija Abromaitienė