PAMOKĖLĖ „DANTUKŲ PRIEŽIŪRĄ” KAIRIŲ JUNGTINĖS MOKYKLOS KAIRIŲ SKYRIAUS PRIEŠMOKYKLINUKAMS

By 2024-04-1230 balandžio, 2024Sveikatos renginiai ugdymo įstaigose

Kairių jungtinės mokyklos Kairių skyriaus priešmokyklinukams vyko pamokėlė „Dantukų priežiūra” su visuomenės sveikatos specialiste Raminta. Užsiėmimo tikslas – formuoti teisingus burnos higienos įpročius bei motyvuoti vaikus valyti dantis. Visuomenės sveikatos specialistė vaikams papasakojo, kodėl reikia prižiūrėti burnos ertmę, kokios galimos nepriežiūros komplikacijos, priminė kokie maisto produktai yra dantukų „draugai“ ir kokie „priešai“. Mokiniai susipažino su pagrindinėmis dantų priežiūros priemonėmis ir kaip reikia rūpintis burnos ertme. Vaikai naudodami dantų modelį, taisyklingais judesiais mokėsi valyti dantis, atliko užduotis ir visi kartu žiūrėjo filmuką apie Kakę Makę ir kaip ji nenorėjo valytis dantukų.

REKOMENDACIJOS:

  • Įprastinei burnos sveikatos priežiūrai pakanka dantų šepetėlio ir dantų pastos.
  • Valyti dantis dantų šepetėliu ir dantų pasta rekomenduojama du kartus per dieną: vieną kartą vakare prieš miegą ir dar vieną kartą kitu dienos metu.
  • Vaikams iki 7-8 metų amžiaus dantis valyti turi tėvai.
  • Iki 6 metų amžiaus vaikams jokie burnos skalavimo skysčiai nerekomenduojami.
  • Vyresniems nei 6 metų amžiaus vaikams, turintiems didelę dantų ėduonies atsiradimo riziką, skalavimo skysčiai skiriami tik kaip profesionalios fluoridų terapijos dalis.

3 – 6 metų amžiaus vaikai. Vaikams su maža dantų ėduonies atsiradimo rizika – valyti dantis su dantų pasta, kurioje yra 1000 ppm fluoridų tėvų priežiūroje. Dantų pastos kiekis ant dantų šepetėlio – žirnio dydžio. Po dantų valymo išspjauti dantų pastos likučius, išskalauti nedideliu kiekiu vandens. Vakare, prieš miegą po dantų valymo nevalgyti ir negerti, išskyrus vandenį. Vaikams su didele dantų ėduonies atsiradimo rizika, neįgaliems ir turintiems bendros sveikatos problemų vaikams – valyti dantis su dantų, kurioje yra 1450 ppm fluoridų tėvų priežiūroje. Dantų pastos kiekis ant dantų šepetėlio – žirnio dydžio. Po dantų valymo išspjauti dantų pastos likučius, išskalauti nedideliu kiekiu vandens. Vakare, prieš miegą po dantų valymo nevalgyti ir negerti, išskyrus vandenį.

Vyresni nei 6 metų vaikai ir suaugusieji. Vaikams ir suaugusiesiems su maža dantų ėduonies atsiradimo rizika – valyti dantis su dantų pasta, kurioje yra 1000 ppm fluoridų. Dantų pastos kiekis ant dantų šepetėlio – 1-2 cm. Po dantų valymo išspjauti dantų pastos likučius, išskalauti nedideliu kiekiu vandens. Vakare, prieš miegą po dantų valymo nevalgyti ir negerti, išskyrus vandenį. Vaikams ir suaugusiesiems su didele dantų ėduonies atsiradimo rizika, neįgaliems ir turintiems bendros sveikatos problemų vaikams ir suaugusiesiems – valyti dantis su dantų pasta, kurioje yra 1450 ppm fluoridų. Dantų pastos kiekis ant dantų šepetėlio – 1-2 cm. Po dantų valymo išspjauti dantų pastos likučius, išskalauti nedideliu kiekiu vandens. Vakare, prieš miegą po dantų valymo nevalgyti ir negerti, išskyrus vandenį.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Raminta Maciūnaitė