KOVA PRIEŠ LEGIONELES – IR ATSAKINGŲ INSTITUCIJŲ, IR VANDENS VARTOTOJŲ RŪPESTIS

By 2024-03-28Aktualijos

Legioneliozė – ūminė infekcinė liga, kurią sukelia vandenyje gyvenančios bakterijos, legionelės (Legionella). Nors ir ne visada plačiai aptariama, ši liga yra rimta grėsmė mūsų visų sveikatai, sukelianti pavojingas ir net mirtinas pasekmes, todėl svarbu žinoti ir suprasti, kaip nuo jos apsisaugoti. Kaip prižiūrėti vandentiekį ir vandens šildytuvą? Ką privalo žinoti vandens vartotojai? Išsami informacija pateikiama neseniai sukurtoje interneto svetainėje „Legionas prieš legioneles” https://legionas.nvsc.lt/.

Vienas paprasčiausių būdų išvengti legioneliozės – teisingai sureguliuoti vandens šildytuvą (boilerį) ir palaikyti tinkamą karšto vandens temperatūros lygį. Montuojant naują ar taisant seną vandens šildytuvą (boilerį), kviečiame ant boilerio, matomoje vietoje, klijuoti informacinį lipduką.

Svarbu, kad gyventojai suprastų, kaip svarbu nustatyti tinkamą vandens temperatūrą, kad keli sutaupyti centai nėra atsvara išgelbėtai gyvybei.

Bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba, yra atspausdinti ir bus dalinami keli tūkstančiai informacinių lipdukų. Jie nemokami, tačiau labai svarbūs: kiekvienas užklijuotas lipdukas gali išgelbėti gyvybę.

Kartu galime būti legionas, kuris duos atkirtį legioneliozei!
Daugiau informacijos: http://legionas.nvsc.lt/