„VALGAU SVEIKAI – ŽAIDŽIU SMAGIAI“ ŠIAULIŲ R. DUBYSOS AUKŠTUPIO MOKYKLOS BAZILIONŲ SKYRIUJE

By 2024-03-142 balandžio, 2024Sveikatos renginiai ugdymo įstaigose

Gausūs moksliniai tyrimai neginčijamai įrodė, kad reguliarus fizinis aktyvumas turi platų poveikio diapazoną ir tiesiogiai teigiamai veikia kaulų ir raumenų sistemą, širdies ir kraujagyslių sistemą, kvėpavimo sistemą, palaiko būtiną energijos apykaitos balansą, mažina širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius, didina kaulų tankį, gerina nervų sistemos veiklą, teigiamai veikia imuninės sistemos veiklą, mažina galimybę nutukti ar turėti antsvorį. Yra pakankamai mokslinių įrodymų, kad fizinis aktyvumas yra viena iš svarbiausių sveiko gyvenimo būdo sudėtinių dalių, daranti teigiamą įtaką ne tik fizinei sveikatai, bet ir psichinei sveikatai, gyvenimo kokybei. Taigi, ši pigi, efektyvi, prieinama ir labai išsamiai pasaulyje ištyrinėta ligų prevencijos ir sveikatos stiprinimo priemonė turėtų būti taikoma daug plačiau ir efektyviau.

Dar viena, iš sudėtinių sveiko gyvenimo būdo dalių yra tinkama mityba. Reikėtų valgyti daugiau augalinės kilmės produktų nei gyvulinės. Kasdiena vartoti grūdinius produktus. Kelis kartus per dieną valgyti įvairių, dažniau šviežių vaisių ir daržovių. Vartoti mažiau druskos ir cukraus. Subalansuota ir reguliari mityba mums taip pat gali padėti išvengti daugelio ligų bei reguliuoti kūno svorį.

Bazilionų mokyklos mokinukai išbandė, kas nutiktų su jų vikrumu ir ištverme, jei labai pasikeistų jų kūno svoris. Fizinius pratimus išbandė atlikti su antsvorio liemenėmis. Nors visi buvo nusiteikę energingai, bet papildomi kilogramai stabdė. Na, o užsiėmimo pabaigoje, visi galėjo pasivaržyti su išmaniosiomis šokdynėmis. Parodę geriausius rezultatus, buvo apdovanoti maisto dėžutėmis į kurias galės dėtis savo sveikus užkandžius.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Milda Mockevičiūtė