ŠIAULIŲ RAJONO GYVENTOJAI SIEKIA SVEIKATAI PALANKIOS MITYBOS ĮPROČIŲ

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad mityba, atitinkanti rekomenduojamas paros maistinių medžiagų ir energijos normas, kaip ir palankių sveikatai maisto produktų gamyba ir vartojimas, gali padėti išvengti su mityba susijusių lėtinių neinfekcinių ligų. Vasario ir kovo mėnesiais vyksta susitikimai su dietiste Živile Dumbraite-Varkaliene, kuri primena sveikatai palankios mitybos principus bei priešuždegiminės mitybos svarbą.

Lietuvos gyventojų faktinės mitybos tyrimų duomenimis, daugumos Lietuvos gyventojų mityba nėra palanki sveikatai. Be to, Lietuvos gyventojai nepakankamai dažnai vartoja tiek daržovių ir vaisių, tiek grūdinių produktų. Lietuvos gyventojų maisto racione stebimas riebalų perteklius ir angliavandenių trūkumas; mažiau negu rekomenduojama su maistu gaunama skaidulinių medžiagų ir per daug natrio.

Jei norite ir Jūs sužinoti daugiau apie sveikatai palankios mitybos svarbą – susisiekite el.paštu programos@siauliurvsb.lt ar telefonu  +37067046753. Susitikimai gali vykti Jūsų įstaigoje, bendruomenėje, grupėje.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Lina Norkienė