JAUNIEJI MEŠKUIČIŲ GYVENTOJAI – ŽYGIUOJA SU LAZDOMIS

Gražus ir šiltas ruduo skatina pabūti lauke, aktyviai leisti laiką ir sportuoti. Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės vyko į Meškuičių lopšelį-darželį supažindinti jaunuosius ugdytinius su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis ir pamokyti taisyklingai jomis vaikščioti, po kurio sekė žygis į parką.

Šiaurietiškuoju ėjimu gali užsiimti įvairaus amžiaus asmenys – nuo mažųjų darželinukų iki brandaus amžiaus senjorų. Šios mankštos metu galima mėgautis grynu oru, pasirinkti jums tinkamą tempą, ar netgi išsiruošti į pasivaikščiojimą su draugu. Žygiui nereikia specialios aprangos, pakanka patogių rūbų ir avalynės, o esminis elementas šią malonią veiklą paverčiantis dvigubai naudingesne yra lazdos. Vaikštant su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis pagerėja kūno laikysena, stiprinami kaulai, gerinama kraujotaka, mankštinamos pėdos, pilnai ištiesiamos rankas bei sugniaužiami riešai, laikant lazdas. Lazdos naudingos atliekant įvairius pratimus, žaidžiant žaidimus.

Pasirinkus šiaurietišką ėjimą, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog egzistuoja tam tikra vaikščiojimo su lazdomis technika. Ji lengvai įsisavinama, kai moko profesionalas. Ačiū, kad mokotės ir sportuojate kartu.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Lina Norkienė