„DANTŲ VALYMO ĮGŪDŽIŲ FORMAVIMO PROJEKTAS“ ŠIAULIŲ R. VOVERIŠKIŲ IR KUŽIŲ MOKYKLŲ PRIEŠMOKYKLINĖSE GRUPĖSE

Sveiki dantys yra vienas labai svarbių vaikų sveikatos veiksnių. Deja, vaikų dantų kariesas yra viena iš labiausiai paplitusių vaikų ligų ir tai siejama su civilizacija.

Ligą sukelia burnos ertmėje susikaupusios bakterijos ir dėl jų veiklos susidariusi rūgšti burnos terpė. Rūgštis ištirpdo kietuosius dantų audinius ir dėl to atsiranda dantų defektų.

Pastarųjų metų moksliniais tyrimais įrodyta, kad kontroliuojant vaikų burnos higieną ir ugdant asmens higienos įgūdžius, įmanoma sumažinti karieso paplitimą ir intensyvumą arba jį sustabdyti. Pasaulinė sveikatos organizacija pritaria nuomonei, kad sveikatos stiprinimas mokykloje yra vienas iš efektyviausių ir veiksmingiausių būdų, galinčių gerinti ne tik vaikų, bet ir visos visuomenės sveikatą. Daugelis vaikų lanko ugdymo įstaigas ir jose praleidžia trečdalį paros, todėl labai svarbu, kad čia jiems būtų sudarytos saugios ir sveikos sąlygos augti, vystytis ir ugdytis. O gera burnos sveikata būtent ir priklauso nuo asmens žinių, požiūrio, įpročių ir mitybos.

Nuo rugsėjo mėnesio Šiaulių r. Voveriškių ir Kužių mokyklų priešmokyklinėse grupėse prasidėjo „Dantų valymo įgūdžių formavimo projektas“. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokyklose, pirmąją projekto dieną vaikams priminė pagrindinius žingsniukus kaip teisingai valyti dantis, kokį maistą rinktis, kad dantys augtų ir išliktų sveiki bei stiprūs. Vaikai praktiškai pasimokė taisyklingų dantų valymo judesių ant muliažų, o tada skubėjo valytis savų dantukų.

Naujais, žaismingais dantų šepetėliais, burnos skalavimo indeliais bei dantų pasta pasirūpino Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuras. Vaikai pažadėjo kasdien sutartu laiku valytis dantukus, kad išsaugotų plačią, sveiką šypseną.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Asta Stonytė – Kožiteva.