VASARA – TINKAMAS LAIKAS PATIKRINTI MOKINIŲ SVEIKATĄ

By 2023-07-1317 liepos, 2023Aktuali informacija tėvams, Aktualijos

Nors profilaktiškai sveikatą patikrinti galima visus metus, vasara tam yra ypač tinkamas laikas.  

  • Mažesnės eilės pas gydytojus. Dėl mažesnio sergančiųjų užkrečiamomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis skaičiaus, paprasčiau patekti pas gydytoją, todėl galima pasirinkti patogų vizito laiką.  
  • Mažiau virusų aplinkoje. Šiltuoju metų laiku sumažėja sergamumas užkrečiamomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis (UVKTL), todėl saugiau lankytis gydymo įstaigoje. 
  • Daugiau laiko. Gavus gydytojo išvadas ir rekomendacijas, vasaros atostogų metu galima laiku pasirūpinti vaiko ar pilnamečio mokinio sveikatos sutrikimų profilaktika ir sveiko gyvenimo būdo ugdymu: užtikrinti, kad mokiniai sveikiau maitintųsi, pavyzdžiui, valgytų daugiau sezoninių daržovių; daugiau laiko praleistų gryname ore, o ne prie kompiuterių ar televizorių ekranų; mažiau naudotųsi išmaniaisiais telefonais, o daugiau mankštintųsi bei aktyviai leistų laisvalaikį.  
  • Mažiau streso. Vaikai po mokslų metų yra labiau atsipalaidavę, patikrinimas jiems sukels mažiau streso.  

Rekomenduojama vizitus suplanuoti iš anksto – tai padės atsakingai rūpintis sveikata, pasirinkti jums patogiausią laiką ir išvengti laukimo ilgose eilėse prasidėjus mokslo metams.

Visi vaikai iki 18 metų ir vyresni mokiniai, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programas mokyklose ir darželiuose, kartą per metus turi profilaktiškai pasitikrinti sveikatą. Tai atlikus išduodamas elektroninis Mokinio sveikatos pažymėjimas. 

Vaikų sveikata tikrina šeimos gydytojas ar vaikų ligų gydytojas, kurį pacientas (jo tėvai ar atstovai) yra pasirinkęs. Taip pat, profilaktiniam sveikatos patikrinimui būtina pasitikrinti dantų ir burnos higienos būklę – tai atlieka gydytojas odontologas arba gydytojas odontologas specialistas, arba burnos higienistas. 

Kasmetinė profilaktinė vaikų sveikatos patikra padeda laiku nustatyti sveikatos sutrikimus, skatina koreguoti gyvenimo būdą bei ugdymo procese atsižvelgti į vaiko sveikatos poreikius. 

PROFILAKTINIO VAIKŲ SVEIKATOS TIKRINIMO TVARKA