KVIEČIAME NEMOKAMAI PASITIKRINTI DĖL KRŪTIES VĖŽIO – REGISTRACIJA BAIGTA!

By 2023-04-252 gegužės, 2023Aktualijos, Onkologinės ligos

Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga Lietuvoje ir daugelyje Vakarų pasaulio šalių. Bet kuri moteris per gyvenimą turi apie 10 proc. riziką susirgti krūties vėžiu.

Krūties vėžys yra pagydomas, o svarbiausias sėkmingo gydymo veiksnys yra ankstyvas šios ligos nustatymas. Daugiau kaip 95 % moterų, nustačius pirmos stadijos vėžį, yra visiškai išgydomos. Kiekviena moteris visų pirma turi jaustis atsakinga už savo sveikatą ir reguliariai pasitikrinti.

Krūties vėžys nesirenka ir kasmet nusineša tiek jaunų, tiek vyresnio amžiaus moterų gyvybes. Vėžio registro duomenimis, kasmet Lietuvoje diagnozuojama apie 1500 naujų šios ligos atvejų. Vėžinės ląstelės į kraują išskiria specifines medžiagas – vėžio žymenis, – kurios padeda diagnozuoti vėžinius susirgimus ankstyvoje ligos stadijoje. Vėžio žymenų koncentracijos padidėjimas kraujyje parodo onkologinės ligos riziką, tačiau nebūtinai yra piktybinio susirgimo patvirtinimas. Tačiau vėžio žymenų kiekis normos ribose neatmeta tikimybės susirgti onkologine liga.

Ankstyva diagnostika ir savalaikis kreipimasis į krūtų specialistą yra labai svarbūs sėkmingam krūties vėžio gydymui.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visas moteris pasitikrinti dėl krūties vėžio atliekant kraujo tyrimą.

Gegužės 19 dieną, nuo 8.00 iki 15.00 val. Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuro salėje.

Būtina registracija!

Tel. nr. +37067046753 arba el. p. : vsb.siauliuraj.stiprinimas@gmail.com


Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Viktorija Strazdinienė