PASAULINĖ BURNOS SVEIKATOS DIENA – KOVO 20-OJI

Nuo 2013 metų, siekdama stiprinti žmonių suvokimą apie burnos sveikatos svarbą, bendrą sveikatą ir gerą savijautą, Pasaulinė odontologų federacija iniciavo šios dienos paminėjimą visame pasaulyje.

Kovo mėnesį, Šiaulių r. Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijoje, I gimnazijos klasių moksleiviams vyko diskusija apie burnos sveikatą. Užsiėmimų metu mokiniams buvo priminta apie burnos higienos svarbą tiek namuose, tiek lankantis pas profesionalius higienos specialistus. Taip pat apie galimas burnos ir dantenų ligas, nesilaikant tinkamos higienos.

Kodėl būtent kovo 20-oji pasirinkta šiai dienai paminėti?

Pripažįstama, kad:

  • Senjorai privalo turėti bent 20 natūralių dantų, kad būtų laikomi sveikais.
  • Vaikai turi turėti 20 pieninių dantų.
  • Sveiki suaugę žmonės turi turėti 32 dantis ir nė vieno dantų ėduonies.

Pastarąjį teiginį galima išreikšti skaičiais: 3; 2; 0 –  tai yra būtent kovo 20 dienos skaitmeninė išraiška.

Geri burnos priežiūros įgūdžiai, rizikos veiksnių vengimas, reguliari burnos sveikatos patikra nuo ankstyvos vaikystės gali užtikrinti optimalią burnos sveikatą vyresniame amžiuje. Specialistai pabrėžia, kad dantis būtina valyti 2 kartus per dieną ne trumpiau nei 2 minutes. Rekomenduojama vengti tabako, alkoholio ir nesveiko maisto. Daug cukrų turinčio maisto vartojimas padidina riziką susirgti ne tik dantų ėduonimi, bet ir nutukimu, diabetu, širdies ir kraujagyslių ligomis ar net vėžiu.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Viktorija Strazdinienė