PSICHOLOGO E. KARMAZOS PASKAITOS ŠIAULIŲ RAJONE NEPALIKO ABEJINGŲ

By 2023-03-1624 kovo, 2023Aktualijos, Psichikos sveikata

Š. m. kovo 14-15 dienomis po Šiaulių rajoną keliavo ir savo žiniomis dalinosi psichologas Evaldas Karmaza. Psichologas save pristato kaip pagalbininką jaunimui ir su jais dirbantiems. Tad pirmiausia aplankė keletą Šiaulių rajono ugdymo įstaigų – Pavenčių mokyklą-daugiafunkcį centrą, Kuršėnų Daugėlių progimnaziją, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnaziją, Meškuičių gimnaziją ir Voveriškių mokyklą. Mokiniai diskutavo apie savikontrolę, motyvaciją mokytis, psichologinį atsparumą ir egzaminų stresą. Diskusijos buvo gyvos ir žaismingos. Lektorius dalijosi asmenine patirtimi ir aiškiais pavyzdžiais bei praktiniais patarimais.

Antradienio vakarą Šiaulių rajono gyventojai rinkosi į Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurą, kur psichologas skatino suaugusius išmokti bendrauti susitarimais, pamiršti bausmes, bet laikytis taisyklių. Ši tema aktuali ne tik tėvams, kurie augina vaikus, bet ir pedagogams, socialiniams darbuotojams. O trečiadienį – motyvavo mokytis, augti ir siekti. Šmaikščios diskusijos užsitęsė, bet tikime, kad kiekvienas atėjęs į paskaitas išsinešė naudos sau.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Lina Norkienė