JUDĖJIMO SVARBA VISAPUSIŠKAM VAIKO UGDYMUI

Šiuolaikinis gyvenimo tempas, netinkamos vertybės ir įpročiai įtakoja šiuolaikinių vaikų gyvenimą. Kambarinis ir patogus gyvenimas prie kompiuterio daugeliui vaikų tapo kasdienybe. Juk televizorius, kompiuteris yra puiki auklė, kai pavargę ir išsekę nuo darbų grįžtame į namus. Tačiau tėvų pareiga yra ne tik išmokyti reikalingų žinių ir sugebėjimų, padėsiančių įsitvirtinti jaunai, bręstančiai asmenybei, tačiau ir užauginti sveiką žmogų, kuriam būtų svetimas skausmas, kvėpavimo, kraujotakos sutrikimai, netaisyklinga laikysena, nerimas, nedėmesingumas, antsvoris. Beje, daugelio iš šių negalavimų būtų galima išvengti įtraukiant į dienotvarkę aktyvią fizinę veiklą.

Kasdienio fizinio aktyvumo poveikis vaikų ir suaugusiųjų sveikatai pagrįstas gausiais mokslinių tyrimų rezultatais. Šis poveikis yra skirtingas ir priklauso nuo fizinės veiklos apimties, sportinės programos parinkimo, taisyklingos atlikimo technikos. Kasdienė fizinė veikla turi didelę reikšmę vaikų sveikatai, yra būtinas jų fiziniam, pažintiniam vystymuisi, taip pat sveikatai ir fiziškai aktyviai gyvensenai suaugus.

Pasaulio sveikatos organizacijos fizinio aktyvumo rekomendacijos vaikams ir paaugliams (5-17 metų):

  • Kasdien mažiausiai 60 minučių vidutinio ar didelio intensyvumo fizinės veiklos.
  • Didžioji dalis kasdienės fizinės veiklos turi būti aerobinė. Siekiant padidinti raumenų jėgą ir kaulų tvirtumą, didelio intensyvumo veikla būtina ne mažiau kaip 3 kartus per savaitę.
  • Ilgiau negu 60 minučių trunkanti fizinė veikla suteikia papildomos naudos sveikatai.

O kur dar pasitikėjimas savimi, kūno judesių pažinimas, gebėjimas peržengti savo galimybes bei gera savijauta.

 Šiaulių r. Gruzdžių gimnazijoje kasmet vyksta  „Sveikuoliukų“ varžybos. Šiais metais laimėjo „Šeštokų“ komanda iš 6a klasės. Sveikiname!

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Virginija Kievišienė