SVEIKATAI PALANKESNI MAISTO PRODUKTAI SU „RAKTO SKYLUTĖS” SIMBOLIU

Ar žinojote, kad Lietuvos rinkoje yra apie 1500 produktų, pažymėtų „Rakto skylutės“ simboliu. Tai įprasti produktai, tačiau juose mažiau įdėta cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų.

Kviečiame Šiaulių krašto maisto produktų gamintojus, norinčius ženklinti produktus „Rakto skylutės” simboliu gali tai padaryti savanoriškai ir nemokamai.

Ūkio subjektams naudinga gaminti maisto produktus, atitinkančius „Rakto skylutės“ kriterijus, nes tai padeda:

1. saugoti vartotojų sveikatą; 

2. įsitvirtinti atviroje ir neužpildytoje sveikatai palankesnių maisto produktų rinkoje; 

3. turėti pirmenybę tiekti šiuos maisto produktus vaikų ugdymo įstaigoms, gydymo įstaigoms, vaikų ir suaugusiųjų globos įstaigoms; 

4. gerinti įmonės ar ūkio įvaizdį, pristatyti save kaip atsakingą, sveikatai palankesnio maisto gamintoją; 

5. eksportuoti produktus į kitas ES šalis (ypač į šiaurės ir Skandinavijos šalis, kur šiuo simboliu pažymėtos prekės turi didžiulę paklausą); 

6. atverti naujas galimybes ieškant naujų receptų ir skonių, kurti naują rinkodarą, parodyti įmonės ar ūkio bei gaminamų produktų išskirtinumą, sveikumą bei pozityvų požiūrį į vartotoją.

Įregistruoti naują „Rakto skylutės“ kriterijus atitinkantį produktą reikia:

  1. Patikrinti, ar gaminamas produktas atitinka Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakyme patvirtintus kriterijus.
  2. Pranešti apie tai el. paštu institutas@hi.lt, nurodant produkto grupę, pavadinimą, gamintojo pavadinimą ir miestą/rajoną.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras gali suteikti Jums reikiamos informacijos ir padėti notifikuoti naujai sukurtą maisto produktą. SUSISIEKIME:

El.paštu: programos@siauliurvsb.lt

Telefonu: +370 604 17906

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Lina Norkienė