ŠIAULIŲ RAJONO GYVENTOJAI ŽYGIUOJA Į SVEIKATĄ

By 2022-11-29Aktualijos

Lapkričio 26 d. Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Sporto klubo „Dvikova“ prezidentu Gediminu Jonuškiu pakvietė Šiaulių rajono gyventojus ir svečius į žygį „Žygiuok į sveikatą“. Žygyje dalyvavo 73 dalyviai.

Šis žygis organizuotas siekiant paminėti dvi svarbias sveikatos stiprinimo datas –Tarptautinę nerūkymo dieną (lapkričio 17 d.) ir Pasaulinę kovos su AIDS dieną (gruodžio 1 d.). Abi šios dienos mums primena atkreipti dėmesį į brangiausią turtą – savo sveikatą.

AR ŽINOTE, per kiek laiko atsigaus Jūsų organizmas metus rūkyti?

  • Po 20 min. susitvarkys Jūsų  pulsas ir kraujo spaudimas
  • Po 12 val. anglies monoksidas jūsų kraujyje nukris iki normalios ribos.
  • Po 48 val. paaštrėja uoslės ir skonio pojūčiai
  • Po 72 val. atsipalaiduoja bronchai ir tampa lengviau kvėpuoti.
  • Po 3-9 mėnesių pradeda nykti tokie simptomai kaip kosulys, dusulys ir plaučių funkcija pagerėja bent 10 proc.
  • Po 1 metų palyginti su rūkančiais per pusę sumažėja miokardo infarkto rizika.

Žygeiviai šiame žygyje turėjo galimybę pažinti Kuršėnų Ventos pakrantes ir Šilelį. Maršrutas yra ±15 km ilgio, tad reikalavo ištvermės. Žygio viduryje vyko trumpa pertrauka sušilti, užkąsti ir dalyvauti sveikatos viktorinoje – teisingai atsakę į sveikatos stiprinimo klausimus žygio dalyviai buvo apdovanoti. Tai ne tik smagi kelionė pėsčiomis, bet ir puikus rudens sezono uždarymas artėjant žiemai.

Žygiui pasiruošti neįmanoma, viskas nutinka kelyje ir dažnai viršija mūsų įsivaizdavimus bei lūkesčius. Ačiū visiems dalyviams už puikų nuotykį. Linkime kasdien pagalvoti, ką galite padaryti dėl savo sveikatos, ir tai įgyvendinti. Tam reikia tik žengti pirmą žingsnį į sveikatą.