UŽSIĖMIMAS ,,ŽMOGAUS JUSLĖS IR POJŪČIAI” ŠIAULIŲ R. DUBYSOS AUKŠTUPIO MOKYKLOS BAZILIONŲ SKYRIUJE

By 2022-11-1822 lapkričio, 2022Sveikatos renginiai ugdymo įstaigose

Tam, kad žmogus suprastų save ir pažintų jį supantį pasaulį būtina žinoti apie žmogaus pojūčius ir kokie kūno organai su jais susiję.

Šiaulių r. Dubysos aukštupio mokyklos Bazilionų skyriaus „Pelėdžiukų“ grupė kartu su ugdymo įstaigoje dirbančia visuomenės sveikatos specialiste susipažino su 4 – iais iš 5 – ių pagrindinių žmogaus pojūčių – klausa, uosle, lytėjimu bei rega. Naudojant garsų, kvapų, piešimo terapijas, vaikai savo kūnu bandė eksperimentuoti ir pajausti kokius pojūčius turi ir kaip jie naudojami. Pirmiausia pasitelkę įvairius garsus bandė išgirsti paukščių čiulbėjimo, vandens tekėjimo, medžių ošimo ir kitus garsus. Uoslei sužadinti buvo uostomi skirtingų kvapų eteriniai aliejai. Lytėjimui panaudotos įvairių formų gipsinės figūrėlės, kurias liečiant užsimerkus buvo bandoma įvardinti formą. Regos juslei pajausti ugdytiniai formeles dekoravo dažais stebėdami kaip besimaišančios spalvos išgauna įvairius atspalvius ar naujas spalvas.

Vaikams buvo įdomu, smalsu ir naudinga naudoti tik vieną savo pojūtį ir jį išskirti bei suprasti, kaip žmogus gali savo pojūčiais daugelį dalykų suprasi ir pažinti ir kaip būna sunku, jei žmogus neturi tam tikrų pojūčių.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Asta Stonytė – Kožiteva