ŠIAULIŲ R. IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ PAŽINTIS SU JOGA

Šiaulių r. visuomenės sveikatos biuras ir jogos trenerė Mila Mažeikaitė aplankė Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijos ir Šiaulių r. Dubysos aukštupio mokyklos Aukštelkės ir Bubių skyrių ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytinius. Užsiėmimų metu vaikai lavino koordinaciją, kūno lankstumą, mokėsi atsipalaiduoti, taisyklingai kvėpuoti, sutelkti dėmesį.

Joga yra senas indų mokymas, kurio istorija siekia apie 3000 metų, apimantis įvairias kryptis, kurios praktikuoja fizinius pratimus (asanas), kvėpavimo pratimus (pranajama), meditaciją, šventųjų raštų studijavimą, mantrų ar šventųjų žodžių kartojimą ir įvairiausius kitus lavinimus. Per praėjusius 20–30 metų joga tapo labai populiari visame pasaulyje. Steigiamos įvairiausios nepriklausomos mokyklos, klasės bei studijos, grupinės mokymo programos vyksta visuose dideliuose sveikatingumo ir sporto centruose. Joga yra kur kas daugiau nei sėdėjimas sukryžiuotomis kojomis užsimerkus ar kūno išlaikymas sudėtingose ar net nenormaliose pozose. Yra nemažai mokslinių įrodymų, kad su šios senovinės praktikos pagalba pasiekiama puikių rezultatų lavinant kūną ir protą. Ir gausūs moksliniai tyrimai, atmesdami visą reklaminį bruzdesį ir perdėtą mistifikavimą, patvirtina jos naudą mūsų sveikatai. Daug įvairių jogos praktikų yra naudojama kalanetikoje, pilatese, balete, sportinėje gimnastikoje, kai kuriose modernaus šokio mokyklose, net kineziterapijoje. Dalis asanų sėkmingai naudojamos lankstumo, pusiausvyros ir kvėpavimo mankštose skirtose atskirų susirgimų gydyme.

Visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokyklose, Viktorija Abromaitienė ir Viktorija Tuzinienė