PASAULINĖS ŠIRDIES DIENOS MINĖJIMAS ŠIAULIŲ R. KURŠĖNŲ STASIO ANGLICKIO PROGIMNAZIJOS DRĄSUČIŲ SKYRIUJE IR ŠIAULIŲ TECHNOLOGIJŲ MOKYMO CENTRO KURŠĖNŲ SKYRIUJE

Rugsėjo 29 d. pasaulis mini Širdies dieną. Ši diena minima 90-yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą. Pasaulinę širdies dieną Lietuvoje skatina švęsti Lietuvos širdies asociacija. Šią dieną rengiami sveikatingumo renginiai, kviečiantys rūpintis savo širdimi.

Šiaulių rajono Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos Drąsučių skyriuje taip pat buvo paminėta Pasaulinė širdies diena. Vaikai kartu su sveikatos priežiūros specialiste Emilija diskutavo, kokį darbą atlieka širdis, kodėl reikia ja rūpintis ir kaip tai galime padaryti. Vaikai stetoskopo pagalba klausėsi savo širdelės plakimo, vaišinosi širdžiai naudingais produktais: obuoliais, riešutais, juoduoju šokoladu. Prieš bėgimą visi drauge atliko apšilimo pratimus ir tik tuomet, kai kiekvienas kūno raumuo buvo pasirengęs, prasidėjo draugiškas, gerų emocijų lydimas bėgimas.

Visi bėgimo dalyviai apdovanoti širdies formos medaliu. Ikimokyklinio ugdymo grupė „Boružiukai“ ir priešmokyklinio ugdymo grupė „Pelėdžiukai“ sukūrė širdies dienai skirtus plakatus, kurie papuošė Pasaulinės Širdies dienos minėjimą. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šios iniciatyvos.

Šiaulių technologijų mokymo centro Kuršėnų skyriaus mokiniai paminėjo Pasaulinę Širdies dieną dalyvaudami netradicinėje pamokoje „Žmogaus gyvenimo būdas ir sveikata“.

Mokiniai drauge su biologijos mokytoja ir visuomenės sveikatos specialiste diskutavo, kokie veiksniai neigiamai veikia žmogus širdį ir kas sukelia širdies ligas bei kaip jų išvengti. Pamokos metu vyko viktorina, kurios metu mokiniai pasitikrino, ką žino apie žmogaus širdį ir sveiką gyvenimo būdą. Visuomenės sveikatos specialistė kvietė pasiklausyti širdies plakimo, naudojantis stetoskopu.

Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis pasaulyje. Bent kiek pakeitę savo gyvenseną galime sumažinti širdies ligų ir insulto riziką, pagerinti gyvenimo kokybę. Minint Pasaulinę Širdies dieną kviečiame keisti savo įpročius, maitintis subalansuotai, reguliariai mankštintis, atsisakyti žalingų įpročių. Šie pokyčiai ne tik pagerins Jūsų sveikatą, bet ir padės mėgautis visaverčiu gyvenimu.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Emilija Ročienė