KVIEČIAME Į NEMOKAMUS SPALIO MĖNESIO SVEIKATOS STIPRINIMO RENGINIUS

By 2022-09-2813 kovo, 2023Aktualijos

Mieli, Šiaulių rajono gyventojai ir svečiai,

Prasidėjo antrasis rudens mėnuo – spalis, kuris džiugina visus spalvinga gamta. Spalio 1 dieną kviečiame paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną bei Europos depresijos dieną.  Šį mėnesį dar minimos ir kitos svarbios sveikatai atmintinos dienos, tokios kaip: Pasaulinė psichikos sveikatos diena (spalio 10 d.), krūtų sveikatos diena (spalio 15 d.) bei Pasaulinė stuburo diena (spalio 16 d.).

Minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, kviečiame Šiaulių rajono gyventojus sudalyvauti gongų garsų terapijoje. Taip pat kviečiame registruotis ir į individualias psichologo konsultacijas, kurių metu galėsite pasidalyti su psichologu savo rūpesčiais, suprasti, kad nesate su tuo vienas, pabandyti atsakyti į rūpimus klausimus ar bandyti su psichologu išspręsti problemą, sužinoti ir išmokti naujų streso įveikos mechanizmų ar naujų savimi pasirūpinimo būdų.

 Pasaulinę stuburo dieną žmonės raginami tinkamai prižiūrėti stuburą ir išlikti fiziškai aktyvūs, tad kviečiame šią dieną paminėti sudalyvaujant funkcinėje treniruotėje. Taip pat norime paskatinti visas Šiaulių rajono moteris išsitirti dėl krūties vėžio, minint krūtų sveikatos dieną, nes pagrindinė moterų onkologinė liga yra krūties vėžys, nusinešanti net 15 proc. visų nuo onkologinių ligų mirusių moterų gyvybių. Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, jog trečdalis visų susirgimo vėžiu atvejų yra išvengiami.

PSICHIKOS SVEIKATA – TAI EMOCINIS, DVASINIS ATSPARUMAS,
KURIS LEIDŽIA PATIRTI DŽIAUGSMĄ IR IŠTVERTI SKAUSMĄ, NUSIVYLIMĄ, LIŪDESĮ. TAI TEIGIAMAS GĖRIO JAUSMAS, KURIUO REMIASI TIKĖJIMAS SAVO
BEI KITŲ ŽMONIŲ ORUMU IR VERTE
(Lietuvos respublikos psichikos sveikatos priežiūros įstatymas)

Gera emocinė sveikata lemia:

  • atsparumą neigiamiems gyvenimo įvykiams;
  • kokybiškesnį rūpinimąsi fizine sveikata;
  • saugias ir tvirtas draugystes bei romantinius santykius;
  • gebėjimą suprasti ir priimti kitą žmogų;
  • geresnę miego kokybę;
  • atsparumą fizinėms ir psichinėms ligoms;
  • gebėjimą padėti kitiems ir paprašyti pagalbos;
  • Sumažina psichikos sutrikimų išsivystymo tikimybę.

Prisijunkite prie mūsų biuro organizuojamų veiklų, kurios padės atsipalaiduoti, tapti fiziškai aktyvesniais ar tiesiog pasikalbėti apie jus slegiančias problemas.

Daugiau biuro informacijos – www.siauliurvsb.lt, „Facebook“ paskyroje (@siauliurvsb), www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, savaitraštyje „Kuršėnų krašto žinios“, laikraštyje „Šiaulių kraštas“.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Viktorija Strazdinienė