PRAKTINIAI UŽSIĖMIMAI „JOGA KARTU SU DRAUGAIS“

Kairių l/d „Spindulėlis“ vyko praktiniai užsiėmimai su visuomenės sveikatos specialiste Indre Budrevičiūte. Pirmiausiai buvo atliekama rytinė mankšta. Po to vaikai sportavo pagal jogos pozų kilimėlių paveikslėlius. Buvo atliekami įvairūs pratimai, kurie pavaizduoti ant jogos kilimėlių. Praktinis užsiėmimas buvo baigiamas žaidimu su fizinio aktyvumo kubu.

JOGOS NAUDA

  • PADIDĖJA LANKSTUMAS. Nemažai mokslinių studijų įrodė, kad joga padeda visų amžiaus grupių žmonėms tapti lankstesniems: pradedant sportininkais ir baigiant pagyvenusiais ar senais žmonėmis, kurie visai iki tol nesimankštino.
  • PAGERĖJA PUSIAUSVYRA. Gera pusiausvyra kontroliuoja kūno padėtį ir neleidžia nukristi ar susižeisti. O nemažai jogos asanų treniruoja kūno pusiausvyrą ir tą patvirtino ne viena mokslinė studija.
  • JOGA NĖRA DIDELIO INTENSYVUMO FIZINĖ VEIKLA. Joga yra saugi fizinio aktyvumo rūšis, tinkama daugumai žmonių. Net jei turite sąnarių ar stuburo sveikatos problemų, jogą praktikuoti galite. Svarbu neskubėti ir nelyginti savo pasiekimų su aplinkinių žmonių pasiekimais.
  • PAGERĖJA LAIKYSENA. Mokslo įrodyta, kad sistemingai atliekant mažiausiai 7 siūlomas asanas galima sumažinti neigiamas ilgalaikio sėdėjimo pasekmes ir pagerinti laikyseną.
  • SUMAŽĖJA NERIMAS IR ĮTAMPA. Joga jungia kūną, protą ir dvasią į darnią visumą, nes absoliuti dauguma jogos formų praktikuoja vienokią ar kitokią meditacijos rūšį, susikaupimą bei vidinę ramybę. Šie užsiėmimai gali sumažinti perdėtos įtampos poveikį žmogaus organizmui ir gali būti naudingi gydant nerimo sutrikimo sindromą bei depresiją. Retėja širdies susitraukimų dažnis ir sumažėja kraujospūdis, sudeginama daugiau kalorijų, didėja širdies veiklos efektyvumas, palengvėja ir pagilėja kvėpavimas ir pan.

Parengta remiantis SMLPC informacija.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Indrė Budrevičiūtė