MAŽŲ DANTUKŲ PRIEŽIŪROS UŽSIĖMIMAI ŠIAULIŲ R. KURŠĖNŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE ,,EGLUTĖ”

Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis ,,Eglutė” 2022 metų rugpjūčio 18d., ugdytiniai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose apie dantų ir burnos priežiūrą. Vasaros laikotarpiu ypatingai didelį dėmesį turime skirti asmens higienai, tačiau labai svarbu nepamiršti prižiūrėti ir dantis. Bendradarbiaujant su Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras užsiėmimus vedė licenciją turinti burnos higienistė Aida Guraitė-Kiuberienė iš Šiaulių.

Ugdytiniai mokėsi taisyklingai valytis dantukus. Diskutavo kokius dantų šepetėlius ir dantų pastas naudoja namuose, tačiau burnos higienistė atkreipė dėmesį, kad vaikučių dantų pastą turi skirtis nuo suaugusiųjų dantų pastos. Visi draugiškai aptarė, kokie maisto produktai padeda dantims augti sveikiems ir stipriems, o kurie maisto produktai dantukus gadina. Muliažo pagalba, galėjo iš arčiau patyrinėti, kaip atrodo sugedęs dantukas ir net pamatyti skylutę. Burnos higienistė priminė, kad labai svarbu išsivalius dantis atsakingai išspjauti dantų pastos likučius, o burną mažiausiai du kartus išskalauti vandeniu.

Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuro direktorė Giedrė Budinienė padovanojo vaikams po dantų šepetėlį, linkėdama pasikeisti namuose turintį dantų šepetėlį į naują, kuris vaikams primins išsivalyti dantukus.

Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,

Indrė Rimeikienė