KVIEČIAME Į RUGPJŪČIO MĖNESIO SVEIKATOS STIPRINIMO RENGINIUS ŠIAULIŲ RAJONE

Sveiki visi, Šiaulių rajono gyventojai ir svečiai,

Pasidžiaukime paskutiniu vasaros mėnesiu – rugpjūčio mėnesį didžioji dauguma vaisių, daržovių, grūdinių kultūrų subrandina savo derlių, vyksta jo nuėmimas, o miško gėrybės tik ir kviečia uogauti, grybauti. Primename, kad:

  • Kas dieną rekomenduojama suvartoti apie 300 g daržovių (neskaitant bulvių) ir 150–200 g vaisių bei uogų.
  • Geriausia vartoti šviežias daržoves, vaisius ir uogas, tačiau tinka ir šaldytos, džiovintos, troškintos.
  • Grybuose yra daug nepakeičiamų aminorūgščių, kurių žmogaus organizmas pats nepasigamina, ląstelienos, vandens, vertingų baltymų ir mineralinių medžiagų, tačiau visos grybuose esančios naudingos medžiagos suyra karštai juos apdorojant. Vienintelis būdas išsaugoti vitaminus ir mikroelementus – šviežius grybus džiovinti.
  • Vykstant į gamtą, nedėvėti ryškių drabužių (ryškios spalvos privilioja bites), geriau reikėtų apsivilkti šviesiais, ilgomis rankovėmis drabužiais, kurių rankogaliai gerai priglustų prie riešo, kelnių apačia taip pat turėtų būti gerai prigludusi prie kūno.
  • Aktyviai judėti bent 30 min. kiekvieną dieną (vaikai turi būti judrūs bent po 60 min. kasdien).

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad rugpjūtis – ir sveikatos tikrinimosi metas. Sveikatos patikrinimas leidžia laiku pastebėti įvairius sveikatos sutrikimus, kurie gali turėti įtakos vystymuisi, padėti aptikti ligą ankstyvoje stadijoje ir išvengti rimtesnių sveikatos sutrikimų ateityje.

Kviečiame Jus, prisijungti prie mūsų biuro organizuojamų veiklų, padėsiančių atsipalaiduoti, tapti fiziškai aktyvesniais ar tiesiog pasikalbėti apie jus slegiančias problemas.

Daugiau biuro informacijos – www.siauliurvsb.lt, „Facebook“ paskyroje (@siauliurvsb), www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, savaitraštyje „Kuršėnų krašto žinios“, laikraštyje „Šiaulių kraštas“, radijo stoties „RS2“ ir „Saulės radijas“ bangomis.