MEŠKUIČIŲ LOPŠELIO-DARŽELIO AUKLĖTOJŲ FIZINIS AKTYVUMAS

By 2022-05-2015 gegužės, 2023Sveikatos renginiai ugdymo įstaigose

Sunku ignoruoti fizinio aktyvumo teikiamą naudą. Nepaisydami amžiaus, lyties ir fizinių galimybių, galime tapti energingesni ir galbūt net pailginti savo gyvenimo trukmę. Nes:

  • Fizinis aktyvumas padeda kontroliuoti svorį. Užsiimdami fizine veikla deginame su maistu gaunamas kalorijas. Čia galioja paprastas principas – kuo intensyvesnė veikla, tuo daugiau kalorijų sunaudojama.
  • Judėjimas palaiko gerą sveikatos būklę ir padeda kovoti su ligomis. Nesvarbu, koks žmogaus svoris, aktyvumas padidina „gerojo“ cholesterolio kiekį ir sumažina žalingų trigliceridų koncentraciją. Šis dvejopas efektas leidžia palaikyti sklandų kraujo tekėjimą kraujagyslėmis – dėl ko sumažėja tikimybė susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Reguliarus judėjimas sumažina tikimybę susirgti ne viena liga (insultu, medžiagų apykaitos sutrikimais, II tipo cukriniu diabetu, depresija, artritąu).
  • Fizinė veikla gerina emocinę būklę. Fizinis aktyvumas stimuliuoja įvairių smegenyse veikiančių cheminių medžiagų gamybą, o tai užtikrina laimės pojūtį ir padeda atsipalaiduoti. Reguliarus judėjimas skatina pozityviau vertinti save ir savo išvaizdą, taigi sustiprėja mūsų savivertės jausmas.
  • Judėdami tampame energingesni. Fiziniai pratimai stiprina raumenų tonusą ir didina ištvermę. Judant deguonis ir maistinės medžiagos sparčiau pasiskirsto po kūno audinius, todėl širdis ir plaučiai ima veikti efektyviau, padaugėja energijos.
  • Fizinė veikla užtikrina miego kokybę. Reguliariai judėdami užmigsime greičiau, miegas bus kokybiškesnis. Tačiau reikia prisiminti, jog tarp fizinės veiklos ir miego turi praeiti šiek tiek laiko, antraip jausimės per daug energingi ir negalėsite pailsėti.
  • Judėjimas gali tapti puikiu laiko leidimo būdu. Fizinė veikla leidžia atsipalaiduoti, pasimėgauti aplinka. Judėjimas, priklausomai nuo užsiėmimų specifikos, padeda suartėti su kitais šeimos ar bendruomenės nariais. Tiesiog turėtumėte atrasti veiklą, kuria galėtumėte mėgautis, nesvarbu, ar tai būtų bėgiojimas, šokiai, ar futbolas.

Meškuičių lopšelio – darželio auklėtojos ir jų padėjėjos yra įrodymas, kad fizinė veikla labai gerina emocinę būklę, o kur dar puikus laiko praleidimas! O vikruolė auklėtoja Regina, buvo gyvas pavyzdys, kaip papildomi kilogramai įtakoja mūsų judrumą ir greitumą. Šuoliavimo greitis „užsiauginus“ papildomus 7 kilogramus sumažėjo net perpus. Linksmai ir naudingai praleista popietė.

Taigi, fizinis aktyvumas turi didelę įtaką mūsų kūno svoriui ir bendrai organizmo būklei, padeda išlikti sveikiems, žvaliems ir energingiems. Tad kiekvienas iš mūsų turėtų pasistengti surasti šiek tiek daugiau laiko bent nedideliems pokyčiams savo fizinės ir emocinės gerovės link. Judėkime ir būkime žvalūs, sveiki ir energingi.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenė sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Milda Mockevičiūtė