NUOTRAUKŲ KONKURSO „SU „RAKTO SKYLUTE“ – Į SVEIKESNĮ RYTOJŲ“ NUGALĖTOJAI

By 2021-09-2117 balandžio, 2023Aktualijos, Sveika mityba

Kone kasdien apsiperkame maisto prekių parduotuvėje, tačiau kaip dažnai prieš rinkdamiesi ir dėdami pirkinius į krepšį susimąstome, ar pasirinkimas yra geras ir sveikatai bus tikrai naudingas? 

Sveikatai palankesnius maisto produktus atpažinti padeda specialus „Rakto skylutės“ simbolio ženklinimas. Šio simbolio tikslas – padėti vartotojams lengviau išsirinkti produktus iš tam tikros maisto produktų grupės. Tai – įprasti produktai, tačiau jų sudėtyje yra mažiau  cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, taip pat nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų.

Simbolis „Rakto skylutė“ yra Europos Sąjungoje registruotas prekių ženklas, kurį Švedijos Nacionalinė maisto agentūra (ženklo savininkė) leido naudoti Lietuvoje. Europos komisija jį laiko pozityviu ir objektyviausiu.

Lietuvoje maisto produktai žymimi nuo 2014 m., kai buvo įsteigta valstybinė, nekomercinė sveikatai palankesnių maisto produktų ženklinimo simboliu „Rakto skylutė“ sistema. Šiuo ženklu žymimi maisto produktai ir kitose šalyse: Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Makedonijoje.

Rinkoje nuolat atsirandantys šiuo simboliu pažymėti maisto produktai naudingi ne tik sveikatai, bet ir šalies ekonomikai, nes plečia maisto produktų asortimentą, didina vartotojų skaičių, maisto gamintojams atveria naujas rinkas, ypač Skandinavijos šalyse.

Nesubalansuota mityba daro įtaką širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, 2-ojo tipo cukrinio diabeto, nutukimo, onkologinių, virškinamojo trakto ligų atsiradimui. Pro „Rakto skylutės“ simbolį galintys „pralįsti“, griežtus ženklinimui keliamus reikalavimus atitinkantys maisto produktai – tai raktas į visavertę mitybą ir gerą sveikatą.

Džiaugiamės, kad Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro paskelbtame nuotraukų konkurse „Su rakto skylute – į sveikesnį rytojų“ dalyvavo šeimos su vaikais. Tai parodo, kad sveikos mitybos principai svarbūs ir bus perduoti vaikams.

Sveikiname konkurso nugalėtojus  Pijų Stankevičių ir Vilių Leščiauską. Dėl Biuro įsteigtų prizų atsiėmimo – susisieksime asmeniškai.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Lina Norkienė