ŠIAULIŲ R. GINKŪNŲ SOFIJOS IR VLADIMIRO ZUBOVŲ MOKYKLA DALYVAVO INICIATYVOJE „AKTYVIAI, DRAUGIŠKAI, SVEIKAI“ 2020

Šiandieninei mokyklai teko susidurti su nemažais iššūkiais. Kaip niekad svarbu tapo laikytis asmens higienos, saugaus atstumo, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, tuo pačiu stiprinti imunitetą, stengtis išlikti sveikam.
Siekdami skatinti mokinių su sveikata susijusių naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi Ginkūnų mokyklos bendruomenė rugsėjo–spalio mėnesiais prisijungė prie iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ 2020. Šią iniciatyvą inicijuoja  Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.
Iniciatyva mokykloje buvo vykdoma vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimais.
Kiekvieną iniciatyvos savaitę skyrėme vienai, mokyklos bendruomenei aktualiai, sveikatinimo temai: pirmą savaitę  – nelaimingų atsitikimų  prevencija, antrą – fizinis aktyvumas, trečią –  psichinė sveikata, ketvirtą savaitę – asmens higiena.Pirmoji iniciatyvos savaitė „Saugus eismas“
Vykdomų veikų  metu mokiniai sužinojo apie saugaus eismo ir atšvaitų nešiojimo svarbą, atkreipė dėmesį į mokyklinės kuprinės svorį, turinį bei galimą sunkios kuprinės poveikį sveikatai,     prisiminė pagrindines elgesio pėsčiųjų perėjoje, autobusų stotelėje bei išlipus iš autobuso  taisykles,  kelio ženklus.Antrojo iniciatyvos savaitė „Sportas – sveikata“
Fizinis aktyvumas – tai bet koks kūno judėjimas, atliekamas energiją naudojančių skeleto raumenų. Tai yra viena pagrindinių žmogaus fizinės ir psichinės sveikatos gerinimo priemonių. Skatinant mokinių  fizinį aktyvumą buvo organizuojamos sportinės varžybos, mankštos lauke,  rengiamos viktorinos. PSO 5–17 metų vaikams rekomenduoja kasdienę, bent 60 min. trukmės , vidutinio ar didelio intensyvumo fizinę veiklą.Trečioji  iniciatyvos savaitė „Nuotaikos termometras“
Psichikos sveikata – tai emocinis ir dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Teigiamos emocijos skatina mokinių aktyvumą, pasitikėjimą savimi.
Ketvirtoji  iniciatyvos savaitė „Muilo burbulai“
Asmens higiena padeda saugoti ir stiprinti sveikatą, yra viena iš infekcijų kontrolės priemonių. Taisyklingas rankų higienos reikalavimų laikymasis, čiaudėjimo etiketas – ypatingai svarbus siekiant suvaldanti COVID-19 infekcijos plitimą. Veiklų metu mokiniai susipažino su „geriausiu rankų draugu“,  prisiminė kosėjimo, čiaudėjimo etiketą bei rankų plovimo instrukciją. 
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Viktorija Abromaitienė

Parengta pagal: http://www.smlpc.lt