ŠIAULIŲ RAJ. VOVERIŠKIŲ, ŠILĖNŲ IR BAZILIONŲ MOKYKLŲ–DAUGIAFUNKCIŲ CENTRŲ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPIŲ VAIKŲ DISKUSIJOS APIE SAUGŲ EISMĄ

Bendraujant su vaikais neretai pamatome, kad vaikų saugaus eismo žinios bei įgūdžiai yra netvirti ir vaikai ne visada tinkamai elgiasi gatvėje, kieme, transporto priemonėse. Kasmet įvyksta daug nelaimingų eismo įvykių, kuriuose nukenčia vaikai.
Rugsėjis yra tas mėnuo, kai į gatves, kelius, žaidimų aikšteles sugrįžta vaikai po atostogų, todėl rizika nelaimingiems atsitikimams ir traumoms išauga.
Išorinės mirties priežastys yra opi problema tarp vaikų – daugiausia vaikų iki 17 m. miršta dėl išorinių priežasčių. Svarbu tai, kad teoriškai visų netyčinių sužalojimų galima išvengti, dėl to vaikų mirtys dėl išorinių mirties priežasčių yra itin skaudžios.
Šis rugsėjis yra ne išimtis, todėl buvo būtina pasitikrinti, pasikartoti saugaus eismo žinias mažiesiems eismo dalyviams.

Šiaulių raj. Voveriškių, Šilėnų ir Bazilionų mokyklų – daugiafunkcių centrų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų diskusijos su visuomenės sveikatos specialiste, vykdančia sveikatos priežiūrą mokykloje sulaukė nemažai emocijų ir suteikė žinių kaip būti saugesniems keliuose.

Rugsėjo mėnesį mokiniai prisiminė bei pagilino žinias apie saugų eismą keliuose ir kaip elgtis pėstiesiems. Diskusijų metu išsiaiškinta kokie pavojai tyko keliuose, kaip teisingai pereiti gatvę pėsčiųjų perėjoje. Pasimokę šviesofore esančių spalvų ir reikšmių, atliktos praktinės užduotys. Išmokti pagrindiniai kelio ženklai, žinios įtvirtintos praktine užduotimi – kelio ženklų dėlionėmis. Taip pat išaiškintos elgesio taisyklės automobilyje bei autobuse. Vaikams parodyta kaip būti matomiems kelyje, kada nešioti ryškiaspalvę, šviesą atspindinčią liemenę, kaip nešioti įvairaus tipo atšvaitus. Diskusijos pabaigoje visi dalyvavę vaikučiai apdovanoti Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atšvaitais.
Ši veikla leido suprasti ir pasitikrinti, kaip svarbu tinkamai elgtis gatvėje, saugoti save ir aplinkinius.

Parengta pagal:
http://www.smlpc.lt/media/image/Naujienoms/2017%20metai/neinfekcines/nukritimu

Parengė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Asta Stonytė – Kožiteva