ŽINIOS APIE SAULĖS SPINDULIŲ GALIĄ IR ŽALĄ UGDYMO ĮSTAIGŲ VAIKAMS

Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro ugdytiniai kartu su Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Eglutė“ ugdytiniais, pasitikdami karštas vasaros dienas, stebėjo karoliukus, kurie keičia spalvą nuo UV spindulių ir primena apie saulės galią. Karoliukai išlieka blyškūs patalpoje kur nepatenka saulė.
 Visuomenės sveikatos specialistė I. Rimeikienė padėjo ugdytiniams iš karoliukų pasidaryti apyrankes, simbolizuojančias  apie saugaus būvimo saulėje taisykles. SAUGAUS BŪVIMO SAULĖJE TAISYKLĖS:1. Jei įmanoma – vasarą reikėtų vengti stiprios saulės.
2. Užsidėkite plačiabrylę skrybėlę, kepuraitę, skarelę.
3. Dėvėti natūralaus pluošto audinius, rinktis šviesių atspalvių drabužius.
4. Saulėtą dieną akis būtina dengti apsauginiais akiniais.
Mažos ultravioletinių spindulių (UV) dozės mums būtinos, kad gerai jaustumėmės ir vyktų vitamino D sintezė. Jis taip ir vadinamas – „saulės“ vitaminu, nes net iki 90 proc. jo pasigamina veikiant saulei ir tik 10 proc. vitamino D gauname su maistu. Šis vitaminas skatina kalcio apykaitą. Tačiau mėgautis saulės spinduliais reikia saikingai, nes oda dėl tiesioginio spindulių poveikio gali ne įdegti, bet nudegti jau per kelias pirmas valandas. O nudegimai, patirti vaikystėje, padidina riziką susirgti odos vėžiu suaugus.  

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Indrė Rimeikienė 
Informacija parengta pagal – http://www.smlpc.lt/print.php?lang=1&sid=145&tid=5526