„OLIMPINĖ DIENA“ MEŠKUIČIŲ LOPŠELYJE – DARŽELYJE

By 2020-03-0622 balandžio, 2022Sveikatos renginiai ugdymo įstaigose

Jau seniai žinome ir suprantame, kad fizinis aktyvumas yra labai svarbus mūsų bendrai savijautai.  Sportuojant lavinami įvairūs raumenys ir kiti audiniai, teigiamai veikiama medžiagų apykaita, keliamas viso organizmo tonusas. Augančiam organizmui sportinė veikla naudinga vystymuisi, skeleto stiprinimui, stiprinant širdies ir plaučių veiklą, lavinant judesius ir kaip prevencinė antsvorio priemonė tiek vaikystėje, tiek ir ateityje.
Be naudos fizinei sveikatai, sportinė veikla teigiamai veikia ir psichologinius vaiko gyvenimo aspektus. Sportas yra puiki socializacijos ir savišvietos priemonė, padedant ugdyti kantrybę, koncentraciją, discipliną ir kitas naudingas savybes. Dalyvavimas komandiniame sporte padeda susirasti draugų, išmokti bendrauti, veikti kartu ir pajusti bendrumo jausmą. Taip pat sportas teigiamos įtakos turi ir besiformuojančiam vaiko charakteriui: nedrąsus vaikas sportuodamas įgaus pasitikėjimo savimi, išmoks išreikšti save ir atrasti savo funkciją komandiniuose žaidimuose, o judrūs ar nervingi vaikai išmoks savo energiją suvaldyti ir nukreipti reikalinga linkme, ugdys savikontrolės mechanizmus.
Sveika mityba taip pat turėtų būti neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Kasdienis vaisių ir daržovių vartojimas turėtų būti skatinamas nuo mažų dienų, suteikiant galimybę rinktis. Kad jaunas organizmas gautų kuo daugiau naudingų vitaminų bei mineralinių medžiagų.
Sujungus sportą su daržovėmis ir vaisias, vasario 26 dieną, Meškuičių lopšelio – darželio ugdytiniai, smagiai leido laiką sporto salėje. „Olimpinė diena“  – taip vadinosi diena, kai vaikai ne tik linksmai pasimankštino, atliko įvairias užduotis, bet ir sužinojo daržovių bei vaisių naudą, paragavo jų. O po atliktų užduočių įamžino savo olimpines nuotaikas.  

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Milda Mockevičiūtė