ŠIAULIŲ R. BAZILIONŲ, AUKŠTELKĖS, KURTUVĖNŲ MOKYKLŲ-DAUGIAFUNKCIŲ CENTRŲ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPIŲ VAIKŲ UŽSIĖMIMAI SU KINETINIU SMĖLIU

Turbūt nėra žmogaus, kurio kartais neaplankytų liūdesys, bloga nuotaika ar nusivylimas. Ypač dažnai tokios nuotaikos aplanko rudenį ar žiemą, kai ima mažėti saulės šviesos, vitamino D3, pradeda trumpėti dienos bei tamsėja vakarai.
Žmogaus smegenyse yra zonos, kontroliuojančios pozityvų pasaulio matymą bei bendrą fizinę sveikatą. Stimuliuojant šiuos centrus galima išgydyti nuo daugelio ligų, o teigiamos emocijos yra pagrindinis šių centrų stimuliatorius, stabdantis streso hormonų (kortizolio, adrenalino) bei skatinantis teigiamų neuromediatorių – laimės ir džiaugsmo hormonų (serotonino, dopamino, endorfinų, oksitocino) gamybą bei padedantis atsikratyti ne tik blogos nuotaikos, bet ir įvairių psichinių sutrikimų.
Šiaulių r. Bazilionų, Aukštelkės, Kurtuvėnų mokyklų-daugiafunkcių centrų ikimokyklinio ugdymo ir priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai kartu su visuomenės sveikatos specialiste, vykdančia sveikatos priežiūrą mokykloje sausio ir vasario mėnesiais išbandė užsiėmimą su kinetinio smėlio staliuku. Vaikai šitą priemonę naudojo pirmą kartą, užsiėmimo metu ant besikeičiančios spalvos stalelio pagrindo iš kinetinio smėlio vaikai lipdė įvairias formas, prisiminė spalvas. Kurdami darbelius neįprastomis priemonėmis, eksperimentuodami, vaikai atranda pasaulį naujai, patiria džiugių akimirkų. Veikdami su netradicinėmis priemonėmis vaikai atsipalaiduoja, leidžia laisvai lietis savo fantazijai, ugdosi kaip kūrėjai. Darbo procese persipina patirtis ir pažinimas, džiaugsmas ir ramybė, saviraiška ir kūrybiškumas. 

Šiaulių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Viktorija Tuzinienė

http://www.smlpc.lt/media/image/Naujienoms/2017%20metai/