
Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure balandžio – gegužės mėnesiais vyko sveikatos stiprinimo programa, skirta širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai.
Šia programa siekiama mokyti ir šviesti gyventojus valdyti rizikos veiksnius per subalansuotą mitybą, fizinį aktyvumą ir streso valdymą, taip stiprinant sveikatą bei gerinant gyvenimo kokybę.
Programos metu dalyviai turėjo galimybę išsitirti su kūno masės analizatoriumi „Tanita“ ir sužinoti savo kūno svorį, kūno riebalų ir raumenų masę, metabolinį amžių, kaulų masę, visceralinius riebalus.
Šeimos gydytojos paskaitoje dalyviai sužinojo apie pagrindinius širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius, jų įtaka sveikatai, taip pat apie cukrinį diabetą, jo komplikacijas.
Labai įdomūs, informatyvūs ir svarbūs buvo susitikimai su mitybos specialiste, kuri priminė mitybos reikšmę lėtinių neinfekcinių ligų atsiradimui bei profilaktikai, sveikatai palankaus maisto gaminimas ir degustavimas.
O psichinės ir fizinės būklės gerinimui vyko susitikimai su psichologe bei fizinio aktyvumo treneriu, kur buvo pasakojama apie streso ir fizinio aktyvumo reikšmę širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto profilaktikai.
Programa padeda suprasti, kad sveika gyvensena yra veiksminga priemonė, mažinanti vieną dažniausių mirties priežasčių Lietuvoje.
Dėkojame dalyviams už aktyvų dalyvavimą!
Taip pat dėkojame ir lektoriams už pasidalinimą žiniomis ir motyvaciją gyventi sveikiau!






Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Viktorija Strazdinienė




J. Basanavičiaus g. 7, Kuršėnai