Nacionaliniame informacijos apie seksualinį smurtą centre „Prabilk“ pagalbą teikia konsultantės. Daugelis jų yra moterys, kurios praeina atranką ir baigia specialius mokymus, kad galėtų teikti emocinę ir informacinę pagalbą asmenims, nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. „Aš girdžiu, priimu, tikiu tavimi, noriu tau padėti, mūsų pokalbis liks tarp mūsų“ – tai nuotaika, su kuria konsultantės atsiliepia telefonu ar atsako į užklausas el. paštu arba pokalbių platformoje (chat).
Nemokama ir konfidenciali pagalba teikiama telefonu arba internetu darbo dienomis nuo 13:00 val. iki 17:00 val.
Kas yra seksualinis smurtas
Seksualiniu smurtu laikomi asmens seksualiniai veiksmai, kuriuos patiria kitas asmuo, dėl amžiaus ar kitų veiksnių negalintis ir (ar) nenorintis išreikšti sutikimo su šiais veiksmais. Juos atliekantis asmuo siekia patirti seksualinį pasitenkinimą arba siekia tam tikros naudos iš seksualinių ar su jomis susijusių paslaugų, jie trikdo ar gali sutrikdyti normalią juos patiriančio asmens raidą ir žaloja ar gali sužaloti jo kūną bei asmenybę.
Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Lina Norkienė