PIEŠINIŲ KONKURSAS PASAULINEI DIENAI BE TABAKO PAMINĖTI

Minint Pasaulinę dieną be tabako Šiaulių rajono Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazija organizavo piešinių konkursą, kurio tikslas informuoti mokinius apie nerūkymo dieną, kuri yra puiki proga atkreipti dėmesį į tabako gaminių vartojimo sukeliamą priklausomybę ir sveikatos problemas.

Su kiekviena cigarete į organizmą patenka toksinai ir kancerogenai – mažiausiai 70 cheminių medžiagų, kurios kenkia beveik kiekvienam kūno organui, lemia ląstelių mutacijas ir sukelia net 20 skirtingų vėžio tipų.

Tyrimai rodo, kad kasdien surūkantiems pakelį ir daugiau per dieną rizika mirti nuo plaučių vėžio yra daugiau nei 23 kartus didesnė vyrams ir apie 13 kartų didesnė moterims nei nerūkantiems asmenims. Rizika rūkantiems tik kartais, nors ir mažesnė, tačiau išlieka labai rimta. Moterims, surūkančioms 1–4 cigaretes per dieną, rizika susirgti plaučių vėžiu išauga 5 kartus, o vyrams – 3 kartus, lyginant su nerūkančiais asmenimis. Taigi, akivaizdu, kad kuo daugiau rūkoma, tuo rizika susirgti mirtinomis ligomis didėja. Tačiau mokslinės studijos pabrėžia, kad šią riziką didina net ir viena surūkyta cigaretė per dieną.

Mokiniai piešė, fotografavo bei siuntė savo piešinių nuotraukas, kurios buvo viešinamos progimnazijos „Facebook“ paskyroje. Šaunu, kad piešinių nuotraukų sulaukėme ne tik iš savo mokinių, bet ir iš kitų Šiaulių r. ugdymo įstaigų.

Sveikiname daugiausiai „patiktukų“ surinkusių piešinių autores Luką, Mildą ir Liepą. Šiaulių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras autores apdovanojo dovanėlėmis.

Informacija parengta pagal: https://www.sveikatostinklas.lt

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Viktorija Abromaitienė