ELEKTRONINĖS CIGARETĖS: ŽALINGAS POVEIKIS SVEIKATAI

Rūkymas yra vienas populiariausių žalingų įpročių visame pasaulyje ir nors apie rūkymo daromą žalą mūsų organizmui yra žinoma, milijonai žmonių kasdien naudoja įvairius tabako gaminius. Šiais laikais itin populiarios yra elektroninės cigaretės, ypač jaunimo tarpe.

Apie tikslų elektroninių cigarečių poveikį sveikatai dar mažai žinoma. Kodėl? Nemažai atliekamų tyrimų finansuojama išorinių partnerių (daugelį straipsnių, kuriuose teigiama, kad el. cigaretės nėra žalingos, rėmė cigarečių industrijos atstovai). Kituose moksliniuose straipsniuose, kuriuose nėra deklaruotų pašalinių interesų, teigiama, kad el. cigaretės yra žalingos.

Minint mėnesį prieš rūkymą, L. Ivinskio gimnazijos I-II klasių moksleiviams, buvo priminta apie elektroninių cigarečių keliamą pavojų sveikatai, kaip rūkymas veikia visą organizmą ir kokios ligos gresia rūkantiems.

Mokiniai užsiėmimo metu turėjo galimybę išbandyti CO analizatorių, kuris parodo anglies monoksido kiekį plaučiuose. Anglies monoksidas yra bespalvės, bekvapės, beskonės, vietiškai nedirginančios dujos, kurios susidaro iš dalies sudegus anglies turinčioms medžiagoms gaisro metu ar krosnyje, randamas išmetamosiose automobilių dujose, cigarečių dūmuose, gamtinėse dujose. Anglies monoksido yra ir gaisro dūmuose, kuriuose yra daug kitų nuodingųjų medžiagų, tarp jų ir cianidų.

Todėl vienintelis asmens sveikatai naudingas pasirinkimas yra iš viso nerūkyti.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Viktorija Strazdinienė