ŽALINGI ĮPROČIAI: ALKOHOLIO VARTOJIMAS

Alkoholio vartojimas yra gana plačiai paplitęs tarp paauglių. Dažnai jie pabando alkoholį vedami: smalsumo, norėdami pasijausti vyresni ir subrendę, bandydami sumažinti jaučiamą streso ir įtampos jausmą, skatinami draugų ar jausdami iš jų spaudimą vartoti. Paauglystės laikotarpiu rizikingo elgesio, įskaitant alkoholio vartojimą, poveikis jaunam žmogui ypač didelis, o dėl alkoholio vartojimo atsiradusios problemos dažnai pasireiškia ir vėlesniame žmogaus gyvenime.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, IG klasių mokiniams pasakojo apie žalingą alkoholio vartojimą: įvairių organų pažeidimus, smegenų pokyčius, atminties sutrikimus, taip pat neigiamą poveikį emocinei sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad alkoholis turi slopinamąjį poveikį, jis lėtina kūną ir keičia smegenų cheminį balansą. Šie pokyčiai smegenyse gali paveikti jūsų: nuotaiką, energijos lygį, miego įpročius, susikaupimą, atmintį. Alkoholis taip pat daro įtaką sprendimų priėmimui. Jis gali paskatinti priimti tokius sprendimus, kokių paprastai žmogus nepriimtų būdamas blaivus ar išgėręs saikingai.

PASIRINKIMAS EMOCINĖS SVEIKATOS PROBLEMAS, PRASTĄ NUOTAIKĄ AR NERIMĄ SPRĘSTI ALKOHOLIU GALI TAPTI PRIKLAUSOMYBE.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Viktorija Strazdinienė