ŠIAULIŲ RAJONO VYRAI RŪPINASI SAVO SVEIKATA

By 2023-10-05Aktualijos

Spalio 5 dieną Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure rinkosi savo sveikata besirūpinantys vyrai. Kas užsiregistravo patys, ką paragino užsiregistruoti šeima, prostatos specifinio antigeno tyrimą atlikti atvyko 40 gyventojų. Šis tyrimas yra taikomas ne tik diagnozei, bet ir profilaktikai, nes gali ir aptikti vėžinį procesą organizme ir fiksuoti susirgimo ateityje riziką.

Specialistai rekomenduoja stebėti PSA tyrimo normas kartą metuose. Tačiau ypatingai svarbu atlikti šį tyrimą jei šeimoje ar giminėje yra paveldimų prostatos susirgimų, o dar svarbiau, jei jaučiate tam tikrus simptomus, tokius kaip erekcijos sutrikimai, nuolatinis noras šlapintis, skausmas šlapinantis, silpnesnė nei įprastai šlapimo srovė ar kraujas šlapime, pilvo skausmas, staigiai nukritęs svoris.

PSA kol kas yra vienintelis vėžio žymuo, kuriuo iš kraujo tyrimo galima vykdyti vėžio profilaktiką, gavus PSA tyrimo rezultatus.

Kokie galimi prostatos vėžio simptomai?

Vėžys yra tikrai klastinga liga, todėl pradžioje simptomų beveik niekas nejaučia. Lygiai taip pat yra ir su prostatos vėžiu. Todėl jei norima prostatos vėžiui užkirsti kelią, nereikėtų laukti jokių simptomų, o atlikti prostatos tyrimus, nes pirmosiose, besimptomėse stadijose, gydymas yra pats efektyviausias. Tačiau jei profilaktinių tyrimų neatlikote, galite stebėti savo organizmą ir tik pastebėjus šiam vėžiui būdingus simptomus kreiptis į gydymo įstaigas.

Vėlyvesnėse vėžio stadijose pasireiškia šlapinimosi problemos. Šlapinimasis tampa dažnas, skausmingas, galima pastebėti kraujo. Taip pat sutrinka erekcija, gali pasitaikyti pilvo skausmų, kaulų skausmų. Kamuoja ir kojų tinimas, organizmo silpnumas, staigiai krenta svoris. Tai – vėlyvų stadijų simptomai, kuomet gydymas jau yra sudėtingesnis, galimas vėžio plitimas į kitus organus.

RŪPINKIMĖS SAVO SVEIKATA!