PREVENCINIS FILMUKAS JAUNIMUI – ELEKTRONINIŲ CIGAREČIŲ ŽALA

Lietuvoje elektroninių cigarečių vartojimas stipriai išaugo vaikų ir paauglių tarpe – ir yra vienas didžiausių Europoje.

Viena iš priežasčių, kodėl jauni vartotojai pabando elektronines cigaretes yra skoniai. Kvapiosios medžiagos užmaskuoja neigiamą nikotino poveikį, palengvindamos tolesnį jo vartojimą, vedantį į priklausomybę, kuri gali pereiti prie tabako cigarečių rūkymo arba kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo. Vaisių arba saldainių aromato priedai, el. cigarečių reklama, pasitelkiant žinomus žmones bei rūkančių draugų ar aplinkinių pavyzdys – sukuria naujovės įspūdį bei skatina jaunus žmones klaidingai galvoti, kad el. cigaretės madingas, sveikatai saugus produktas. 

Šiaulių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Šiaulių rajono savivaldybe įgyvendina veiklą ,,Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija” Šiaulių rajone. Ši veikla finansuojama iš ,,Sveikatos rėmimo specialiosios programos įgyvendinimo” lėšų. Sukurtas prevencinis filmukas skirtas jaunimui apie elektroninių cigarečių žalą sveikatai. Kviečiame visus peržiūrėti šį filmuką ir susipažinti su jame pateikta informacija, skleisti žinią jaunimui.

Visuomenės sveikatos specialistė, koordinuojanti vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūrą mokyklose, Viktorija Tuzinienė