PAŠVINIO EŽERE REKOMENDUOJAME NESIMAUDYTI!

2023 m. birželio 20 dieną atlikus vandens laboratorinius tyrimus nustatyta, kad PAŠVINIO EŽERE (BUBIŲ SEN.) vandens kokybė NEATITINKA Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytus higienos reikalavimus. Pakartotiniai tyrimai bus atliekami artimiausiu metu!

PAŠVINIO EŽERE REKOMENDUOJAME NESIMAUDYTI!

Pašvinio ežere: žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius šimte mililitrų vandens nustatytas – 170!

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad vertinant maudyklų vandens kokybę yra atsižvelgiama į mikrobiologinius parametrus. Tiriamas žarninių enterokokų (Intestinal Enterococci) skaičius 100 ml. Jų turi būti ne daugiau kaip 100. Žarninių lazdelių (Escherichia coli) skaičius 100 ml. Jų turi būti ne daugiau kaip 1000.

Kituose Šiaulių rajono vandens telkiniuose maudytis GALIMA. Vandens kokybė ATITINKA Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytus higienos reikalavimus.
• Geluvos ežere (Bubių sen.) taip pat padidėjęs žarninių lazdelių (Escherichia coli) skaičius, tačiau vandens kokybė atitinka HN 92:2018.
• Nuolaužų, plūduriuojančių medžiagų, dervų likučių, stiklo, plastiko ar gumos bei vandens žydėjimo nepastebėta.
• Paplūdimiuose taip pat atlikti parazitologiniai tyrimai. Dirvožemyje, dumble bei smėlyje kirmėlių kiaušinėlių ir lervų nenustatyta.
• Vandens temperatūra siekia nuo 19°C iki 23°C.

Kitas mėginys bus imamas LIEPOS 4 d.


Parengė Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Raminta Maciūnaitė