PASAULINEI MAISTO DIENAI PAMINĖTI VYKO UŽSIĖMIMAI ŠIAULIŲ RAJONO BENDRUOMENĖSE

Kasmet nuo 1979 metų spalio 16-ąją minima Pasaulinė maisto diena. Šią dieną siekiama priminti visuomenei, kaip svarbu atkreipti dėmesį į tuos, kurie kenčia badą, bei užtikrinti visų pasaulio gyventojų sveikatai palankią mitybą. Šiemet šios dienos tema – „Nepalikime nė vieno – geresnė gamyba, geresnė mityba, geresnė aplinka ir geresnis gyvenimas“. Šių metų Pasaulinė maisto diena pasitinkama su daugybe pasaulinių iššūkių, įskaitant besitęsiančią pandemiją, klimato kaitą, kylančias kainas ir tarptautinę įtampą – o visa tai turi įtakos pasauliniam maisto prieinamumui ir saugumui. Būtent dabar reikia dirbti kartu ir kurti geresnę, tvaresnę ateitį visiems.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras siekdamas didinti gyventojų sveikos mitybos žinias organizavo du užsiėmimus „Sveikatai palankaus maisto gaminimo principai“. Užsiėmimai  vyko Drąsučių ir Gegužių bendruomenėse. Užsiėmimų metu dalyviai sužinojo kokie yra sveikatai palankaus maisto gaminimo ypatumai, maistines savybes tausojantys patiekalų gamybos būdai ir estetiško maisto pateikimo principai. Užsiėmimo metu dalyviams buvo demonstruojamas sveikatai palankaus maisto gaminimas.

Dėkojame bendruomenėms ir mitybos specialistei Ilonai Kuodienei.

Sveikatai palanki mityba (SPM) – tai subalansuota, moksliškai pagrįsta mityba, kurios esmė yra ką, kaip ir kiek suvalgyti. Tai kriterijų visuma, kurių pagrindą sudaro simbolio „Rakto skylutė“ kriterijai t.y. mažiau riebalų, cukraus, druskos ir daugiau skaidulinių medžiagų.

Sveikatai palankios mitybos tikslas – ne tik teikti maisto produktus, kurie užtikrintų fiziologinius poreikius, kad tik būtume sotūs, bet tokia mityba palaikytų sveikatą t.y. suteiktų energijos ir patenkintų visų reikalingų maistinių medžiagų (angliavandeniai, baltymai, riebalai, vitaminai, mineralinės medžiagos, riebalų r., antioksidantai ir t.t.) poreikius ir suformuotų valgymo kultūrą visam gyvenimui.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Lina Norkienė