EMOCINĖ SVEIKATA IR JOS STIPRINIMAS

By 2021-09-1517 balandžio, 2023Aktualijos, Psichikos sveikata

Jau devintą kartą Lietuvoje organizuojamas Atviros psichiatrijos mėnuo (APM) – tai laikotarpis tarp dviejų psichikos sveikatai svarbių tarptautinių dienų – Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos rugsėjo 10-ąją ir Pasaulinės psichikos sveikatos dienos, minimos spalio 10-ąją.

Šio laikotarpio TIKSLAS – psichikos ligų ir jų gydymo stigmos mažinimo iniciatyva, siekis supažindinti visuomenę su psichiatrijos sritimi, paskatinti žmones laiku kreiptis tinkamos pagalbos, praplėsti žinias apie psichiatrijos pasiekimus, atsikratyti išankstinių nuostatų ir vyraujančių mitų.

Kaip teigia Pasaulio sveikatos organizacija, psichinė sveikata yra emocinis ir dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą ar liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte.

Psichinę sveikatą galime ir turime stiprinti kasdien. Tai labai individualu ir susiję su tuo, kas padeda atsipalaiduoti. Emocinę sveikatą galime stiprinti pasitelkdami savo kūrybiškumą. 

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras parengė atmintinę „VEIKLŲ MENIU“.

Išsirinkite tai kas Jums teikia džiaugsmą ir malonumą, skirkite laiko sau ir stiprinkite savo emocinę sveikatą.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Lina Norkienė