Internetinė mokymosi programa „Ką veikia vaikai?“ – tai unikalus, efektyvus ir patogus įrankis, sukurtas specialiai tėvams, siekiant padėti jiems geriau suprasti savo vaikus, stiprinti tarpusavio ryšį bei suteikti reikalingų žinių, padėsiančių apsaugoti vaikus nuo psichoaktyvių medžiagų vartojimo. Tikima, kad bendravimas šeimoje yra be galo svarbus ir vertingas, todėl būtent šeimoje turi būti kalbama apie įvairius dalykus ir diskutuojama temomis, lavinant vaikų mąstymą.

„Ką veikia vaikai?“ yra vienintelė mokomoji internetinė programa tėvams Lietuvoje. Ji paremta užduočių principu, kurias atlikus, įgytos žinios nesunkiai pritaikomos praktikoje.

Skirtingo pobūdžio informacijos ir faktų bendravimo su vaikais ypatumus ar problemų sprendimą yra gausu, tačiau dažnai tėvams kyla klausimas – kaip tai įgyvendinti praktiškai? Siekdama padėti tėvams išspręsti šią dilemą, programą sukūrė organizacija „Mentor Lietuva“. Nuo 2020 m. ją administruoja Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas.

„Ką veikia vaikai?“ pateikta naujausia patvirtinta informacija – pamokos tėvams įvairiomis temomis. Kiekviena pamoka apima 5 dalis: faktus, patarimus, užduotis, vaizdo medžiagą ir testą. Pamokų sarašą galite rasti čia:

Tikimės, kad čia rasite naudingų žinių bei įgysite vertingų įgūdžių padėsiančių efektyviau bendrauti su savo vaikais.

Be to, šią savaitę portalas „lrytas“ paskelbė testą tėvams apie vaikų auklėjimą ir psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją. Tėvai kviečiami iki rugsėjo 10 d. spręsti testo klausimus, pasitikrinti savo žinias ir laimėti prizus. Nuoroda į testą portale „lrytas“

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Lina Norkienė