BIRŽELIO 3 d. – PASAULINĖ DVIRAČIO DIENA

By 2021-06-0319 birželio, 2021Aktualijos, Fizinis aktyvumas

Pagal Saugaus eismo įstatymąDviratis – ne mažiau kaip du ratus turinti transporto priemonė, varoma ja važiuojančio asmens raumenų jėga, naudojant pedalus ar rankenas. Neįgaliųjų vežimėliai prie dviračių nepriskiriami.

Jau kelinti metai iš eilės birželio 3 dieną yra minima Pasaulinė dviračio diena.

Minint Pasaulinę dviračio dieną kviečiame vietoj automobilio kuo dažniau rinktis dviratį, paspirtuką ar kitą aplinkai draugišką transporto priemonę!

Ar važiavimas dviračiu naudingas sveikatai? ŽINOMA, TAIP!

10 PRIEŽASČIŲ, KODĖL VERTA MINTI DVIRATĮ:

Šiek tiek istorinių faktų apie dviratį:

Pirmieji dviračio prototipai pavaizduoti Babilonijos, Egipto reljefuose ir Pompėjos freskose. Leonardo da Vinčio užrašuose (1493 m.) taip pat rastas dviračio eskizas.

Dviračio išradėju laikomas vokietis Karlas Draizas. 1817 m. liepos 12 d. savo sumeistruotu balansiniu dviračiu ( be pedalų) jis nuvažiavo iš Manheimo iki Švecingeno. Dviratis turėjo du vienodo dydžio ratus, vairo rankenas ir stabdžius.

Dviračio su pedalais išradėjas – kalvis Kirkpatrikas Macmillanas, gyvenęs Anglijoje, Courthillo. 1839 m. jo pagamintas dviratis svėrė 34 kg, buvo sudarytas iš medinio rėmo su išdrožta arklio galva ir dviejų guma padengtų geležinių ratų. Priekinis buvo 80 cm skersmens, o užpakalinis – 110 cm. Pedalus ir užpakalinį ratą jungė svertai, kuriuos, norint važiuoti, reikėjo judinti pirmyn ir atgal.

Važiuojant dviračiu būtina laikytis kelių eismo taisyklių!

Susisiekimo ministerijos inf.

Saugių kelionių dviračiu!

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Raminta Maciūnaitė