GEGUŽĖS MĖNESĮ PRADĖJOME ŠIAURIETIŠKOJO ĖJIMO TRENIRUOTĖMIS!

By 2021-05-0717 balandžio, 2023Aktualijos, Fizinis aktyvumas

KOKIA ŠIAURIETIŠKOJO ĖJIMO NAUDA?

Šiaurietiškas ėjimas – ėjimas su specialiomis lazdomis – populiarėja visame pasaulyje, kaip aktyvaus laisvalaikio leidimo, kūno ir sielos sveikatinimo būdas, tinkantis įvairaus amžiaus ir kompleksijos žmonėms.

Jau nuo pat pirmųjų žingsnių su lazdomis žmonės pajaučia tokio judėjimo efektyvumą ir malonumą. Dėl savo paprastumo ir natūralumo (pagrįstas elementaraus ėjimo judesiais) šiaurietiškas ėjimas patrauklus visiems. Jį sėkmingai savo treniruotėms gali taikyti ir siekiantys rekordų sportininkai, ir fitneso (fizinės būklės gerinimo) bei sveikatingumo grupės. Kaip aktyvaus laisvalaikio formą jį mėgsta pagyvenę žmonės, jaunimas ir vaikai.

Šiaurietišku ėjimu galima užsiimti visur ir visada – miesto gatvėje, parke, miške, paupyje ar prie jūros. Šiaurietiškas ėjimas – puiki alternatyva sporto salių treniruokliams, nes treniruoja visas pagrindines raumenų grupes.

Šiaurietiško ėjimo nauda:

  • širdis dirba vidutiniškai 5-17 dūžių per minutę daugiau nei vaikštant paprastai;
  • vidutiniškai 20 proc. didesnis energijos sunaudojimas, lyginant su paprastu vaikščiojimu;
  • atpalaiduojami pečių ir kaklo raumenys, sumažėja skausmas juose;
  • lavinami priekiniai ir užpakaliniai rankų raumenys, užpakalinė pečių juostos dalis, krūtinės raumenys ir dalis nugaros raumenų;
  • sumažinama apkrova kelių sąnariams, – tai ypač naudinga žmonėms, turintiems viršsvorio ar sergantiems artritu;
  • sudeginama apie 400 kalorijų per valandą, lyginant su 280 kalorijomis vaikštant paprastai;
  • lazdos padeda palaikyti pusiausvyrą žmonėms, kurie turi su ja susijusių problemų.
Pratimai su lazdomis stiprina kūną, daro jį lankstesniu ir tampresniu.

Gražų pentadienio rytą, Kuršėnų parke, rinkosi visi norintys aktyviai praleisti laiką ir sudalyvauti šiaurietiškojo ėjimo treniruotėje. Po ilgo laiko gyventojai į treniruotę rinkosi su gera nuotaika, linksmai žygiavo, pasitreniravo ant treniruoklių, pasidalino geromis emocijomis atsisveikino iki kito karto.

Pirmą kartą šiais metais šiaurietiškojo ėjimo treniruotė vyko ir Varputėnų bendruomenėje, gegužės 6 dieną. Treniruotės dalyvės sužinojo šiaurietiškojo ėjimo naudą, kaip taisyklingai vaikščioti, pasipraktikavo su lazdomis.

Eiti reikėtų sąlyginai ilgai – nuo 30 iki 120 min. Pasirinkta trasa turėtų būti lygi.

Reikėtų palaikyti širdies darbą (pulsą) tarp 120 ir 150 dūžių per minutę.

Pasirinkus šiaurietišką ėjimą, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog egzistuoja tam tikra vaikščiojimo su lazdomis technika. Ji lengvai įsisavinama, kai moko profesionalas.

Tad kviečiame visus, norinčius pradėti judėti, jungtis prie Šiaulių r. visuomenės sveikatos biuro šiaurietiškojo ėjimo asistenčių, vedančių treniruotes ir kiekvieną penktadienį susitikti Kuršėnų miesto parke.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Viktorija Strazdinienė