TARPTAUTINĘ DIENĄ BE AUTOMOBILIO – ŠIAURIETIŠKOJO ĖJIMO ŽINGSNIU!

Rugsėjo 22-oji – Tarptautine diena be automobilio. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Žmonės raginami bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo priemonių – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu,  paspirtuku ar riedučiais, naudotis viešuoju transportu ir pan.

Vienas saugausių ir paprasčiausių fizinių aktyvumo būdų – šiaurietiškasis ėjimas su lazdomis. Būtent tai ir išbandė Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos pedagogai. Gražią paskutinę Judumo savaitės dienos popietę, Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės supažindino pedagogus su šiaurietiškojo ėjimo nauda, kaip taisyklingai reikia vaikščioti.

Taisyklingas šiaurietiškasis ėjimas, atsispiriant lazdomis, įdarbina daugiau nei 90 proc. viso kūno raumenų, tačiau neapsunkina nugaros ir sąnarių. Kiekvienas gali reguliuoti savo ėjimo tempą, dėl to nebus fizinio pervargimo. Šiaurietiškojo ėjimo entuziastai teigia, kad tai suteikia žvalumo, praskaidrina mintis ir pakelia nuotaiką.

Po treniruotės visi atsisveikino su šypsenomis ir pažadėjo apsilankyti Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro rengiamose treniruotėse Kuršėnų miesto parke. Laukiame visų prisijungiant – kiekvieną penktadienį, 9:00 val.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Viktorija Strazdinienė