ŠIAULIŲ RAJONO SAV. VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS KARTU SU NACIONALINIU KRAUJO CENTRU KVIETĖ PAAUKOTI KRAUJO

Per Lietuvą keliauja Nacionalinio kraujo centro iniciatyva – neatlygintinos kraujo donorystės akcija, kuri aplankė ir Kuršėnus.

Rugpjūčio mėnesio 25 d. darbo valandomis nuo 12.00 iki 17.00 val., Kuršėnų L. Ivinskio aikštėje buvo imamas kraujas iš donorų. Gydytojai atsakinėjo į rūpimus klausimus kraujo donorystės tema. Duodantiems kraujo buvo nemokamai nustatoma kraujo grupė, įteikiamos padėkos dovanėlės.

Prie šios iniciatyvos, kaip ir kasmet, prisijungė Šiaulių rajono visuomenės sveikatos biuro specialistai. Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras taip pat prisijungė organizuojant šią puikią iniciatyvą bei atvyko į šventę su įvairia vaizdine medžiaga, įvairiais prietaisais, virtualios realybės akiniais ir dovanėlėmis dalyviams.

Sveikatos palapinėje visi norintys turėjo galimybę pasimatuoti kraujo spaudimą ir hidrauliniu rankos dinamometru pamatuoti izometrinę plaštakos griebimo jėgą. Dalyviai noriai diskutavo apie sveiką mitybą, fizinį aktyvumą, žalingus įpročius ir lėtines neinfekcines ligas. Biuro atstovės teikė informaciją bei vaizdinę medžiagą, susijusią su kai kurių priklausomybių žalingu poveikiu žmogaus kūnui. Dauguma praeivių bei Nacionalinio kraujo centro atstovai susigundė dalyvauti viktorinoje su įvairiais klausimais apie mitybą, fizinį aktyvumą, pirmosios pagalbos teikimą ar saugų elgesį gatvėje. Žinoma nei vienas iš jų neliko be atminimo dovanėlės.

Taip pat gyventojai galėjo išbandyti virtualios realybės akinius, jų dėka nusikelti į virtualią realybę, patirti stresinę situaciją, o po to pasirenkant vieną iš galimų variantų, bandyti įveikti stresą ir nusiraminti. Visiems ši naujovė sukėlė daug teigiamų emocijų ir juoko.
Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja visiems dalyvavusiems akcijoje ir aukojusiems kraujo!
Renginio akimirkos!Informaciją apie Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuro organizuojamus nemokamus sveikatos renginius ir konkursus galite rasti tinklapyje www.siauliurvsb.lt, „Facebook“ paskyroje (@siauliurvsb), Šiaulių r. sav. internetinėje svetainėje, rubrikoje „Gyventojams“ – „Visuomenės sveikatos biuras“, www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, savaitraštyje „Kuršėnų krašto žinios“, tinklapyje www.etaplius.lt, laikraštyje „Šiaulių kraštas“ ir viešuosiuose rajono skelbimams skirtose vietose.
Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Viktorija Strazdinienė