„SVEIKATOS POPIETĖ“ MININT PASAULINĘ KRAUJO DONORYSTĖS DIENĄ

Daugelis mūsų ne tik yra girdėję posakį „sveikata – brangiausias turtas“, bet ir įsitikinę jo teisingumu. Kai prispausti ligos ar šiaip užklupus kokiam nelemtam negalavimui atsiduriame poliklinikoje ar ligoninės palatoje, prisimename šią senolių išmintį ir dar kartą įsitikiname, kad sveikata iš tiesų yra brangesnė už bet kokius turtus. Dažnas savo sveikatai skiria nemažai dėmesio, tačiau profilaktiniai sveikatos tikrinimai yra labai svarbus dalykas ir dažnai užbėga už akių ligoms, negalavimams. 

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Kuršėnų miesto gyventojais minėjo Pasaulinę kraujo donorystės dieną. Ši nemokama akcija vyko biuro patalpose, o joje dalyvauti galėjo visi norintys.

Miestiečiai turėjo galimybę pasitikrinti žinias apie kraujo donorystę, pasisvėrus sužinoti savo kūno masės indeksą, poodinių riebalų ir skeletinių raumenų masės dalis, pasimatuoti kraujo spaudimą, hidrauliniu rankos dinamometru pamatuoti izometrinę plaštakos griebimo jėgą, dalyvauti viktorinoje, specialiuoju „Pico Smokelyzer Simple Co“ aparatu buvo galima pasitikrinti iškvepiamo anglies monoksido kiekį plaučiuose.
Taip pat biuro atstovai teikė informaciją bei vaizdinę medžiagą susijusią su mityba, fiziniu aktyvumu, nikotino, tabako gaminių žala bei prevencija, priminė rankų higienos svarbą.

Šiaulių rajono gyventojai ir svečiai turėjo galimybę išmėginti virtualios realybės akinius, patiriant trumpalaikį stresą ir bandant jį suvaldyti, pasirenkant norimą streso valdymo metodą. „Sveikatos popietės” dalyviai liko smagiai nustebinti ir patenkinti šia naujove.

Visi svečiai dalyvavo žaidime „Laimėk išmaniąją apyrankę“ („Huawei Color Band A2“), kurio laimėtoja tapo Virgilija Buišienė. Nors išmanioji apyrankė buvo tik viena, tačiau nei vienas neliko tuščiomis rankomis, kadangi visi dalyvavo viktorinoje „Ką žinau apie kraujo donorystę“ ir atsakę į klausimus laimėjo įvairias biuro dovanėles.

Didelį ačiū tariame visiems dalyviams ir linkime išlikti sveikiems bei besišypsantiems!

Sveikatos popietės akimirkomis dalinamės ČIA. 

Informaciją apie Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamus nemokamus sveikatos renginius galite rasti tinklapyje www.siauliurvsb.lt. Papildoma informacija: Facebook paskyroje (@siauliurvsb), Šiaulių rajono savivaldybės internetinėje svetainėje, rubrikoje “Gyventojams“ – „Visuomenės sveikatos biuras“, www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, „Kuršėnų krašto žinių“ laikraštyje viešuosiuose rajono skelbimams skirtose vietose.
Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Viktorija Strazdinienė